Halogenai Medicinoje


Halogenai Mecinoje. Fluoras turi įtakos dantų ėduoniui - didina emalio atsparumą rūgštims. Fluoras. 1774 m. jį atrado Karlas Šelė. Pats mokslininkas galvojo, kad atrado ne naują elementą. Chloras. Chloras plačiai naudojamas daugelio kasdienių produktų gamyboje. Dezinfekcija ir balinimas. Bromas. Raminamieji. Jodo garai turi. Jodas.

Jodo garai turi aiškiai violetinį atspalvį – būtent ši savybė ir nulėmė elemento pavadinimą : (graikiškai ioeides – mėlynas kaip žibuoklė). Jodą atpažinti galima jį lašinant ant krakmolo, kadangi jis jungiasi su juo ir susidaro tamsiai mėlynos spalvos produktas. Jodas yra labai svarbus ląstelių apykaitą reguliuojančios skydliaukės hormonams. Suaugusio žmogaus organizme yra 20-50 mg jodo. Jeigu organizme trūksta jodo, sutrinka skydliaukės veikla. Maisto produktuose jodo nedaug. Daugiausia jo yra jūros žuvyje, menkės kepenyse, jūros kopūstuose. Dar jodo yra prie jūros esančių vietovių ore, todėl kvėpavimas tokiu oru naudingas. Gerai skydliaukės veiklai palaikyti rekomenduojama 140 mikrogramų per dieną.Beje, 70% jodo randama raumenyse ir riebaluose, 20% odoje ir tik 3% skydliaukėje. Kai kurie kiti jodą naudoja vėžiui gydyti. Tai dar vienas pigus vėžio gydymo metodas Nepaisant to, tai gana saugus metodas ir be didesnių pašalinių efektų. Šis metodas nėra gerai patikrintas ir nėra garantijos, kad jis kiekvienam padės. Geriausiai tinka odos vėžiui ir melanoma tiesiog tepama jodu. Jodas padidina receptorių jautrumą neurotransmitoriams (nervinius signalus perduodantiems chemikalams), tokiems kaip serotoninas, dopaminas. Todėl jodo vartojimas gali būti naudingas sergantiems depresija ar kenčiantiems nuo nemigos. Jei kur nors keliaujate po trečio pasaulio šalis, kur vanduo yra užterštas, tai jodo lašas i geriamą vandenį jį dezinfekuoja ir toks vanduo yra gana saugus gerti.

  • MS PowerPoint 800 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (589 žodžiai)
  • Valdemaras
  • Halogenai Medicinoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Halogenai Medicinoje. (2015 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/halogenai-medicinoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 12:01
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo