Halogenidai


Kaunas. Darbo uždaviniai Paaiškinti. Mineralai – gryni cheminiai elementai ir tam tikros cheminės sudėties neorganiniai junginiai. Halogenidų klasei priklauso apie šimtas mineralų. Halogenidų kilmė magminė pneumatolitinė hidroterminė metamorfinė nuosėdinė. Fizines savybes. Spalva (Sp) Bruožo spalva. Halitas (NaCl(Sp) bespalvis arba baltas (Br) baltas (Bl) stiklinis. Silvinas (KCl(Sp) bespalvis (Br) priemaišos suteikia įvairių spalvų. Fluoritas (CaF₂(Sp) gelsva, žalia, balta, žydra. Išvados. Halogenidai - mineralai, gaunami garinant jūros vandenį arba iškasami kaip akmens druska.


Halogenidų klasei priklauso apie šimtas mineralų. Tai rūgščių druskos, su šarminiais arba žemės šarminiais metalais, taip pat Cu(varis), Ag(sidabras), Pb(švinas), Fe(geležis) ir kt. Halogenidai skirstomi į chloridus, bromidus, jodidus ir fluoridus. Iš jų itin paplitę chloridų grupės mineralai, kurie iškrinta cheminėmis nuosėdomis iš druskingų ežerų, uždarų jūrų įlankų garuojančio vandens.

Spalva (Sp) Bruožo spalva (Br) Blizgesys (Bl) Lūžis (Lž) Skalumas (Sk) Kietumas (Kt) Tankis (p).

Iš kokių mineralų sudarytas Charakteringos reakcijos 3. Panaudojimas 4. Radimo vietos.

(Sp) bespalvis arba baltas (Br) baltas (Bl) stiklinis, skaidrus (Lž) nelygus, kriauklėtas (Sk) tobulas (Kt) 2 (p) 2,1-2,2.

Lengvai tirpsta vandenyje Halitas yra gaunamas garinant jūros vandenį arba iškasamas kaip akmens druska. Maisto pramonėje, medicinoje.

  • MS PowerPoint 297 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (338 žodžiai)
  • Kolegija
  • Oresta
  • Halogenidai
    10 - 3 balsai (-ų)
Halogenidai . (2019 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/halogenidai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 07:34
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo