Halogenų gavimas


Halogenu atpazinimas. Halogenu atpazinimo reakcijos. Halogenu reakcijos. Halogenidu atpazinimas. Laboratorinis darbas halogenidai. Halogenai skaidres. Halogenu atpazinimas. Halogenai atpazinimas. Halogenu garavimas. Su kuo atpazinami halogenai.

Halogenų gavimas. Savybės. Kokybinės halogenidų atpažinimo reakcijos. Druskos rūgšties savybių tyrimas. Reakcijos su metalų oksidais (mainų r.). Reakcijos su hidroksidais (neutralizacijos r.). Reakcijos su karbonatais (mainų r.).

Halogenų gavimas. Fluoras gaunamas elektrolizės būdu iš skysto vandenilio fluorido. Laboratorijoje chlosavybės. Visų halogenų molėkulės dviatomės, visi jie - stiprūs oksidatoriai. Jie jungiasi su daugeliu cheminių elementų ir sudaro halogenidus. Su dauguma metalų ir nemetalų, išskfluoras - aktyviausias nemetalas ir stipriausias oksidatorius. Jis lengvai jungiasi su kitais halogenais, oksiduoja net inertines dujas. Todėl kiekvienas pirmeninischloro tirpalas vandenyje vadinamas chlorhalogenai sudaro junginius su vandeniu, kuriose jų oksidacijos laipsnis -. Vandenio halogenidai yra lakūs, gerai tirpsta vandenyje, susidaro rūštys. Jų stiprumas didėja hf ą hcl ą hbr ą hi kryptimi. Tik vandenilio fluorido rūgštis silpna, kitos - stiprios. Vandenilio halogenidų rūgščių druskos vadinamos fluoridais, chloridais, bromidais, jodidais. Jų visų anijonai yra reduktoriai; redukcinės savybės tuo stipresnės, kuo didesnis halogeno atominis numeris. Stipriausias reduktorius yra jodidas.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (852 žodžiai)
  • Roma
  • Halogenų gavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Halogenų gavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/halogenu-gavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 07:58
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo