Hamletas – renesanso epochos žmogus


Hamletas renesanso žmogus. Hamletas renesanso epochos žmogus. Renesanso zmogus. Renesanso žmogaus idealas. Renesansas hamletas. Kaip zmogus tampa asmenybe rasinys. Ar hamletas renesanso zmogus. Hamletas renesanso asmenybe. Kodel hamletas renesanso zmogus. Renesanso idejos hamlete.

Hamletas – renesanso epochos žmogus. Lietuvių kalbos rašinys.

Taigi, Renesansas – Europos istorijos laikotarpis ( XIV – XVI a.), kuriame žmogus yra viso pasaulio centras. Ryškiausia Renesanso kultūros ypatybė – humanizmas. Tai naujoji pasaulėžiūra, žmogų laikantį didžiausia vertybe. Humanistas buvo visapusiškai išsilavinęs žmogus, pasireiškiantis ir moksle, ir mene, ir visuomeninėje veikloje. Tai lyg savotiškas idealas, asmenybė, kuri pasitiki savo protu, siekianti išskirti savo vardą, įrodyti neteisybę pasaulyje, kuriame nori įsitvirtinti, pasikliaudama savo jėgomis, protu. Tad šiai asmenybei buvo nesvetima patarlė „devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk.“ Mat Renesanso žmogus, prieš kažką darydamas, apgalvodavo galimas situacijos pasekmes. Žmogus, kuris šitiek protaudavo, dažnai išgyvendavo vidinius konfliktus, priešingų nuomonių susidūrimą. Vėlyvajame Renesanse išryškėja nusivylimas žmogumi. Žmogus idealas vėl tampa lyg paprastas žmogus, kupinas nepadorių, blogų poelgių ar minčių.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (559 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabriele
  • Hamletas – renesanso epochos žmogus
    8 - 2 balsai (-ų)
Hamletas – renesanso epochos žmogus. (2012 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/hamletas--renesanso-epochos-zmogus.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 01 d. 04:08
×
34 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo