Hamleto analizė


Hamletas analize. Hamletas siužetas. Hamletas interpretacija. Hamleto siuzetas. Kuo panasus hamletas ir skirgaila. Kuo panasus skirgaila ir hamletas. Hamletas santrauka. Skirgaila ir hamletas. Hamleto interpretacija. Šekspyras hamletas analize.

Viljamas šekspyras- vėlyvojo renesanso anglų rašytojas ir poetas, sonetų kūrėjas, vienas žymiausių dramaturgų pasaulyje, naujųjų laikų dramaturgijos pradininkas. Jo kūryba įvairių žanrų, apima ilgą laikotarpį. Autorius remiasi istoriniais siužetai, kelia aktualias problemas. Šekspyro tragedijoms būdingi bruožai- tragiškas gyvenimo supratimas, dažnai apmąstomas gyvenimo prasmės klausimas, tragiška baigtis. Jos taip pat pasižymi veikėjų paveikslų išraiškingumu, filosofiniu požiūriu į pasaulį.


Didysis jo veikalas - penkių veiksmų tragedija hamletas . hamletas – poetinė renesanso drama. Čia mąstoma ir kalbama poetiniais vaizdais ir sąvokomis.

Tragedija komponuojama taip, kad visų įvykių centre atsiduria danų princas hamletas. Tačiau ir kiti kūrinio veikėjai išgyvena savo tragedijas (klaudijus, gertrūda, apolonijus, ofelija). Skaitytoją sukausto nuolat auganti įtampa, įvykis, keičiantis kitą įvykį. Čia atskleidžiamas slaptas rūmų gyvenimas, santykiai tarp įvairių luomų atstovų, valdžios ir keršto troškimas. Pagrindinis tragedijos veikėjas - princas hamletas ( hamletas  - iš anglų kalbos išvertus reiškia mėgstantis būti namie, namų žmogus, siekiantis tikslo) - nepaprasta asmenybė, apdovanota įžvalgiu protu. Vienas svarbiausių hamleto bruožų - dvasinė kaita. Jis niekada neskuba atlikti veiksmų, o pirmiausia siekia ir bando susivokti situacijoje, suprasti reiškinių priežastis ir esmę. Savo monologuose jis filosofiškai kalba apie pasaulį, gyvybę ir mirtį, žmogaus būties prasmę.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (477 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Hamleto analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Hamleto analizė. (2011 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/hamleto-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo