Hamleto ir Ofelijos santykiai Viljamo Šekspyro tragedijoje „Hamletas“


Ofelija hamletas. Hamletas ir ofelija. Hamletas ofelija. Hamleto santykiai su ofelija. Ofelija. Ofelija hamlete. Ofelijos aprasymas. Hamleto ir ofelijos meile. Viljamas šekspyras hamletas ofelija. Ofelijos paveikslas.

Hamleto ir Ofelijos santykiai Viljamo Šekspyro tragedijoje „Hamletas“ analizė.

Hamletas yra jautrus žmogus, todėl visiškai normalu, kad jis įsimylėjęs Ofeliją – kanclerio Polonijaus dukterį. Ofelija yra labai naivi, neturinti savo nuomonės mergina. Atrodo, jog ja visi tik ir siekia pasinaudoti. deja, taip ir yra. Polonijus uždraudžia ofelijai atsakyti į Hamleto meilę, o ši jo paklauso. Hamletą tai tikrai įskaudina ir jis tampa dar liūdnesnis, tragiškesnis. Polonijus mano, kad dėl Hamleto beprotystės kalta Ofelija. Jis sugalvoja, kaip tai įvykdyti: Hamletas turi „netyčia“ susitikti su Ofelija, o Polonijus su Klaudijumi stebės jo elgesį. Susitikęs su Ofelija, Hamletas viską perpranta ir vėl „tampa“ bepročiu. Klaudijaus tai visai neįtikina.

Turbūt pats svarbiausias epizodas yra tas, kai aktoriai suvaidina Hamleto tėvo žūtį. Aktorių vaidyba ir Hamleto komentarai sužadina Klaudijaus sąžinę. Jis sustabdo vaidinimą ir išbėga. Dabar Hamletas yra įsitikinęs, kad Klaudijus nužudė savo brolį. Jis išeina paskui Klaudijų ir užtinka jį besimeldžiantį. Princas supranta, kad tai yra puiki proga išsitraukti kardą ir įvykdyti teisingumą ir įvykdyti teisingumą, bet nesiryžta. Hamletas nori nužudyti Klaudijų tuo metu, kai jis darys nuodėmes, kad keliautų tiesiai į pragarą.

Klaudijus, bijodamas Hamleto, išsiunčia jį į Angliją. Kartu įduoda laišką, skirtą anglų karaliui, kuriame parašyta, jog reikia nužudyti princą. tačiau Hamletas parašo naują laišką, kuriame liepia nužudyti princo tarnus, ir apkeičia laiškus. Princas grįžta atgal į Daniją ir sužino gniugždančių naujienų: ofelija žuvo, Klaudijus apkaltino jį dėl Polonijaus mirties, ir jo sūnus Laertas nori atkeršyti. Klaudijus surengia dvikovą tarp Hamleto ir Laerto ir įduoda Laertui užnuodytą špagą. Klaudijus, norėdamas apsidrausti, paruošia ir užnuodytą vyno taurę, kurią išgeria Gertrūda. Laertas sužeidžia Hamletą, o šis, atėmęs špagą, įduria ir jam. Paskutinę akimirką Hamletas nuduria ir Klaudijų.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (4356 žodžiai)
  • Simas
  • Hamleto ir Ofelijos santykiai Viljamo Šekspyro tragedijoje „Hamletas“
    10 - 2 balsai (-ų)
Hamleto ir Ofelijos santykiai Viljamo Šekspyro tragedijoje „Hamletas“. (2014 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/hamleto-ir-ofelijos-santykiai-viljamo-sekspyro-tragedijoje-hamletas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:42
×