Hanibalo gyvenimas ir jo kovų aprašymas


Hanibalo kovos. Hanibalas skaidrės.

Hanibalo gyvenimas ir jo kovų aprašymas. Nuo III a. Vidurio iki II a. Vidurio, Kartagina buvo įsivėlusi į karus su Roma. Karai, vadinami Punų karais, tarp šių dviejų valstybių baigėsi visišku kartaginiečių sutriuškinimu. Kartaginiečių gretose, tuo sunkiu metu, pasižymėjo generolas Hanibalas. Naudotas šaltinis.

Nuo iii a. Vidurio iki ii a. Hanibalas buvo didžiojo kartaginiečių karvedžio hamilkaro borkos sūnus. Pagal polibijų ir liucijų, šių istorikų darbai yra pagrindiniai šaltiniai, iš kurių sužinome apie hanibalą, garsaus karvedžio sūnus dar vaikystėje ispanijoje prisiekė ginti tėvynę nuo priešų. Jo gyvenimas nuo tėvo 229/228 iki pačio 183 m. Pr. Kr. Mirties buvo nuolatinė kova su roma. Pirmasias pamokas 221 m. Pr. Kr. , kaip reikia vesti karą, hanibalas gavo iš hamilkaro žento ir įpėdinio, hadsdrubalo.

Po tėvo mirties hanibalas tapo vyriausiu kartaginiečių vadu. Ir vedęs ispanijos princesę jis ėmėsi valdyti ispaniją. Savo valdžion jisai pajungė dauguma pavienių genčių. Užėmė olandijos sostinę altėją; 221 m. Pr. Kr. , statant uostą kartacheną, jisai sutriuškino vakėjus. 219 m. Pr. Kr. Hanibalas puolė saguntą, nepriklausomą iberijos miestą prie ebro upės. Pagal romos ir kartaginos sutartį, iki i punų karo, ties elbru iberijos pusiasalyje kartaginiečių įtakos zona baigėsi. Nors saguntas buvo elbro pietuose, bet romėnams, kurie palaikė glaudžius ryšius su šiuo miestu, ši kartaginiečių ataka buvo kaip įššūkis karui. Taip kilo ii punų karas.

219-218 m. Pr. Kr. Žiemą hanibalas praleido kartachenoje. Bet jis tuščiai laiko neleido, o krup

  • Microsoft Word 59 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (1080 žodžiai)
  • Hanibalo gyvenimas ir jo kovų aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Hanibalo gyvenimas ir jo kovų aprašymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/hanibalo-gyvenimas-ir-jo-kovu-aprasymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 06:34
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo