HDD / SSD, RAID režimai, RAID valdiklis, išorinės laikmenos, defragmentacija


Defragmentacija. Hdd diskai. Populiarios HDD sąsajos. Kietųjų diskų formos (form-factors). Ssd diskai. Atminties valdiklis (Memory Controller). Atmintis. Raid režimai. RAID valdiklis. RAID plokštės. Nuorodos į išteklius.


HDD/SSD, RAID režimai, RAID valdiklis, išorinės laikmenos, defragmentacija.

Paspauskite bet kurioi skaidręi, kad grįžti į meniu.

Piktograma reiškia, kad tai yra nuoroda į kitą skaidrę.

SSD diskuose nereikia defragmentavimo, nes jie neturi galvutės, kuri juda aplink diską. SSD diskui nesvarbu kurioj daly užrašyti duomenys - jų skaitymo greitis vienodas visose vietose.Be to, dėl SSD defragmentavimo savybių jie netgi kenkia. Kadangi tokio tipo diskai riboja perrašymo ciklų skaičių, jų defragmentavimas ne tik neleidžia pagreitinti, bet ir sutrumpina įrenginio resursą.

Svarbu suprasti, kad kietojo disko gamintojai yra šiek tiek nesąžiningi klientams, suapvalinant atminties dydį: 1 kilobaitas yra 1000 baitų, nors iš tikrųjų 1024 baitai, taigi deklaruota atmintis skiriasi nuo realiai prieinamo. Duomenų mainų greitis priklauso nuo galvutės sukimo, ant kurio montuojamos magnetinės plokštės su duomenimis, įprasta atsižvelgti į sukimosi greitį per Minutę (RPM): 5400 rpm 7200 rpm 10000 ir 15000 rpm.

Laikinoji atmintis (cache memory) veikia RAM principu, naudojamas dažnai naudojamų duomenų saugojimui.Šiuolaikiniuose kietuosiuose diskuose laikinosios atminties dydis yra 8, 16, 32 ir 64 megabaitų, o tai lemia kietojo disko našumą, nors jis ne visada naudojamas visiškai, taigi laikinosios atminties gali būti 16 megabaitų, o darbe skirtumas nuo 32 megabaitų atminties gali būti gana ir nepastebi.

  • MS PowerPoint 14116 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (1801 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Ivan
  • HDD / SSD, RAID režimai, RAID valdiklis, išorinės laikmenos, defragmentacija
    10 - 3 balsai (-ų)
HDD / SSD, RAID režimai, RAID valdiklis, išorinės laikmenos, defragmentacija. (2017 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/hdd-ssd-raid-rezimai-raid-valdiklis-isorines-laikmenos-defragmentacija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 01:05
×