„Heklberio Fino nuotykiai“ knygos analizė


„Heklberio Fino nuotykiai“ knygos analizė.


5. Pagrindinė mintis: Nuoširdi draugystė, gailestingumas, padorumas ir atsidavimas padės susidoroti su bet kokiomis gyvenimo bėdomis.

Hekelberis Finas – benamis paauglys, pripratęs prie laisvo gyvenimo. Šiame kūrinyje jis ramesnis, sąžiningesnis ir jį dažniau graužia sąžinė.

Džimas – puikus ir malonus juodaodis, kuris kelionės metu tapo Heko draugu.

Senasis Finas – Heko tėvas, nuožmus girtuoklis, žemai puolęs žmogus.

Kunigaikštis ir karalius – sukčiai, kurie kurį laiką keliavo su Heku ir Džimu.

Ponas ir ponia Felps – geraširdžiai sutuoktiniai, ūkininkai, pas kuriuos svečiavosi Tomas ir Hekąs. Tomo Sojerio giminaičiai.

Hekelberi Finas, kurio vardu pasakojama istorija, tapo turtingas ir gyvena su našle Duglas. Padedama sesers, senosios panelės Votson, našlė daro viską, kad išauklėti berniuką kultūringu žmogumi. Tik geriausias draugas Tomas Sojeris gelbsti Heką nuo kankinimų, sugalvodamas krūvą įvairių linksmybių.

Pamažu Hekas pripranta prie civilizuoto gyvenimo, jam net pradeda patikti eiti į mokyklą. Našlė Duglas ketina įvaikinti berniuką.

Heko tėvas, girtuoklis Finas, apie metus nepasirodė Sankt Petersberge, visi mano, kad jis nuskendo.

Vieną dieną per pusryčius Hekas išberia druską. Tai blogas ženklas Tą pačią dieną ant ką tik iškritusio sniego berniukas pamato pažįstamus pėdsakus. Batai, ant kurių padų buvo vinimis iškaltas kryžius, mieste nešiojo tik senis Finas. Hekas iškart nuskubėjo pas teisėją Tečerį ir atidavė jam visus savo pinigus, kad tėvas jų nepragertų.

Tą patį vakarą pasirodo Heko tėvas. Jis pareiškia savo teises į sūnų ir jo pinigus bei draudžia Hekui lankyti mokyklą, nenorėdamas, kad sūnus būtų protingesnis už jį.

Našlė Duglas ir teisėjas Tečer nusprendžia teismo pagalba atimti Heką iš senio, tačiau naujasis teisėjas gerai jo nepažinojęs mano, kad nedera iš tėvo atimti vienintelį sūnų, ir pats imasi perauklėti seną girtuoklį. Nieko iš to neišeina – senasis Finas ir toliau geria ir šėlsta.

Hekas, nenusileisdamas savo tėvui, mokyklą vis tiek lanko. Pagaliau našlei Duglas pritrūksta kantrybės ir ji pagrasina seniui Finui kalėjimu. Supykęs jis pagrobia Heką ir užrakina miško trobelėje.

  • Microsoft Word 2698 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1912 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rita
  • „Heklberio Fino nuotykiai“ knygos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
„Heklberio Fino nuotykiai“ knygos analizė . (2019 m. Rugpjūčio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/heklberio-fino-nuotykiai-knygos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 18:45
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo