Heklberio Fino nuotykiai knygos aprašymas


Tomo sojerio nuotykiai pagrindine mintis. Sukcius hercogas.

Pagrindiniai veikėjai. Heklberis Finas. Sukčius „ Karalius “. Sukčius „ Hercogas “. Fino tėvas. Tomas Sojeris. Našlė Duglas. Teta Salė. Pagrindinė mintis. Heklberio Fino pabėgimas nuo blogo gyvenimo. Ne visais žmonėmis galima pasitikėti – vieni padeda , tavęs neišduoda , o kiti atvirkščiai.

Jo vaikystė buvo sunki- jo tėvas buvo miesto girtuoklis, kuris retai pasirodydavo namuose.

Hekas dienas leidžia prie Misisipės upės žvejodamas.

Jo geriausias draugas –Tomas Sojeris. Su juo jie kadaise buvo radę lobį, kurį teisėjas Flečeris priskyrė jiems.

Pinigai buvo padėti į banką.O vaikai gaudavo po dolerį dieną.

Heklberį Finą globoja našlė Duglas. Ji jam nelabai patinka, nes verčia praustis ir gražiai rengtis, eiti į bažnyčią.O jos sesuo, panelė Vatson, verčia Heką mokytis skaityti. Hekas taip pat lanko mokyklą, bet jos nemėgsta.

Kartą girtuoklis Heko tevas atklysta pas Heką į našlės namus, pradeda jo reikalauti pinigų. Bet, laimei, Hekas juos jau buvo atidavęs teisėjui Flečeriui.

Heko tėvas padavė teisėją į teismą, bet niko nepešė.

Tada jis pagrobė Heką, persikėlė per Misisipę ir jie kelis mėnesius gyveno apleistoje trobelėje, valgydami ką sumedžiodavo ar sužvejodavo. Tėvas laikydavo Heką trobelėje užrakintą. Jis vis bandė prisiteisti Heko rastus pinigus.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (703 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tautvis
  • Heklberio Fino nuotykiai knygos aprašymas
    8 - 1 balsai (-ų)
Heklberio Fino nuotykiai knygos aprašymas. (2015 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/heklberio-fino-nuotykiai-knygos-aprasymas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 19:39
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo