Helados Dievai


Helados dievai. Kokią reikšmę graikai. Kokią reikšmę graikai teikė dievams? Gyventojai tikėjo, kad jų gyvenimas priklauso nuo dievų valios. Kaip graikai juos įsivaizdavo? Graikų manymu, dievai turi žmogaus pavidalą ir gyvena kasdienį gyvenimą. Nuo žmonių jie skiriasi tuo, kad nesensta ir nemiršta. Kur dievai gyveno? Manyta, kad svarbiausi dievai gyveno ant olimpo kalno, Šiaurės graikijoje. Reikšmingiausi graikų dievai. Dzeusas- buvo visų dievų valdovas, jis – žaibų ir griaustinio dievas. Dzeusas turėjo sūnų vardu Apolonas. Jis buvo grožio ir meno dievas. Išminties ir karo deivė Atėnė. Taip pat Atėnė buvo ir Atėnų globėja. Demetra- buvo žemės deivė. O Afroditė- meilės deivė. Būta ir kitų. Be pagrindinių dievų, graikai garbino antraeilės svarbos dievus. Kentauras iki juosmens žmogus, nuo juosmens arklys. Antraeiliams dievams buvo priskiriami ir žmonės didvyriai, dėl savo žygdarbių tapę pusdieviais. Tarp jų žinomiausi buvo Heraklis, atlikęs dvyliką garsių žygių. Tesėjas- įveikęs Knoso rūmuose gyvenusią pabaisą Minotaurą. Kadangi Dzeusas buvo visų dievų valdovas, Dzeuso garbei graikai rengdavo olimpines žaidynes.


Kokią reikšmę graikai teikė dievams. Kaip graikai juos įsivaizdavo. Kur dievai gyvena. Reikšmingiausi graikų dievai.

Gyventojai tikėjo, kad jų gyvenimas priklauso nuo dievų valios. Jeigu dievas nusiteikęs palankiai, galima tikėtis sėkmės, bet dievui užsirūstinus lauk nelaimės.

Graikų manymu, dievai turi žmogaus pavidalą ir gyvena kasdienį gyvenimą. Savo būdu jie labai panašūs y žmones: dievai kartais supyksta, būna kerštingi, pavydūs, neištikimi ir apgaudinėja vienas kitą.

Nuo žmonių jie skiriasi tuo, kad nesensta ir nemiršta.

  • MS PowerPoint 688 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (248 žodžiai)
  • Briigii
  • Helados Dievai
    10 - 2 balsai (-ų)
Helados Dievai. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/helados-dievai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 01:22
×