Helenizmo fenomenas


Helenizmo fenomenas (tema studijuojama savarankiškai). Šaltiniai ir istoriografijos interpretacijos (J. Droizeno helenizmo samprata, jos reikšmė, šiuolaikiniai vertinimai). Istorinės Makedonijos iškilimo prielaidos. Aleksandro Makedoniečio asmenybė ir pasaulinės imperijos kūrimo bei jos suirimo problemos.

Makedonijos iškilimo prielaidos siejamos su Graikų polių smukimu. 338 m. Pr. Kr. Makedonai sumušė jungtinę graikų kariuomenę ir tapo graikų valdovais.graikų kalaba tapo tarptautine kalba,už prekes pradedama atsiskaitynėti pinigais. Nuaji miestai kūrėsi prie laivuojamų upių, prie sausumos kelių ir savrbiausių prekių. Atsirado nauja gr. Pasaulio v-bės forma monarchija. Lieka senieji poliai bet prie jų įkuriama ir daug naujų. Polis tampa atviru, turi vietines savivalldos statusą. Polis nebėra nepriklausoma valstybė.

Helenizmo iškilimui padėjo pagrindus dar ankstesni valdovai, tik vėliau Aleksandras didysis. Pilypas, Aleksandro tėvas skleidė mokslą, žinias. Jis taip pat kovojo su Azija, kaimyninėmis valstybėmis, sukūrė kariuomenę.

Aleksandras buvo drąsus ir žiaurus. Iš pradžių nori pasirodyti. Ryžtingas karšto būdo. Tėvas bijojo, kad jis nesireibtų per daug. Išgelbėjo savo tėvą. Plutarchas „nes jis kovojąs dėl valdžios tik su Darėju, o joms nieko netruksią“ – Teisingas. Nepasiduoda mūšio įkaršiui ir moka valdyti savo emocijas.

  • Istorija Konspektas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (670 žodžiai)
  • Edita
  • Helenizmo fenomenas
    10 - 2 balsai (-ų)
Helenizmo fenomenas. (2014 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/helenizmo-fenomenas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 11:37
×