Hemiplegija gydomieji pratimai



Hemiplegija- atisranda po galvos smegenų insulto. Hemiple bendrieji kineziterapijos principai: neleisti pavargti, laipsniškai didinti krūvį, naudoti dozuotas pastangas. Gydomą padėtimi ir pasyvią kineziteprapiją, kai ligonis serga nekomplikuotu išeminiu galvos smegenų insultu, atliekama 2-4 susirgimo dieną, o išsiliejus kraujui į smegenis 6-8 dieną. Gydymo padetimi pagrindinis tikslas suteikti paralyžuotoms galūnėms taisyklingą padėtį, kai ligonis yra lovoje. Nuolatine aferentacija nervų sistemoje sukelia jaudinimo židinius. Todel labai svarbi ilgalaikės galūnės fiksacijos vienoje padetyje profilaktika.
Pasyvūs pratimai gerina paralyžuotų galūnių profilaktiką, mažina raumenų tonusą, stimuluoja aktyvių judesių atsiradimą dėl aferentinės impulsacijos refleksinio poveikio.
Aferentinės impulsacijos, kylančios paralyžuotos galūnės raumenyse ir sąnariuose. Norint mažinti raumenų hipertonusą ir sinkinezių profilaktykai pasyvius judesius, būtina pradėti nuo stambių galūnių sąnariu, laipsniškai einant prie smulkiųjų sanarių.
Pasyvūs judesiai taikomi su kvėpavimo mankšta ir aktyviu raumenų atsipalaidavimu. Kai atliekami pasyvūs judesiai per peties sąnarį, dėl periertikulinių audinių traumavimo rizikos nerekomenduojama atlikti grubaus parezinės galūnės atitraukimo ir lenkimo per peties sąnari, rankos kėlimo už galvos.
Aktyvi mankšta taikoma jei nėra komplikacijų. Pagrindinis reikalavimas: griežtai dozuoti krūvius ir laipsniškas jo didinimas.
Didelis dėmesys yra skirimas judesiams per sąnarį lavinti. Būtina stebėti kad pacientas teisingai kvėpuotų, Neleisti sulaikyti kvėpavimo, atlikti hypertoninių raumenų tempimą iškvėpiant.
Visi reabilitacijos vieksmai turi padė