Hemofilija Kraujavimas į sąnarius ir į raumenis


Hemofilija Kraujavimas į sąnarius ir į raumenis.

Hemofilija A (HA) ir B (HB) yra dažniausiai paplitusios genetiškai paveldimos koagulopatijos. (Janovič, ir kt., 2012). Hemofilija yra susijusi su X chromosoma, todėl dėl recesyvinio paveldėjimo šia liga serga išimtinai vyrai. (Poenaru, Andor, Andrei, ir kt., 2013). Hemofilijai būdingas VIII (hemofilija A) arba IX (hemofilija B) krešėjimo faktorių trūkumas. Dėl šių faktorių trūkumo sergančio žmogaus kraujas kreša kur kas lėčiau arba visai nekreša, todėl kraujavimas tęsiasi ilgą laiką (Srivastava, ir kt., 2012).

Hemofilijai būdingi spontaniniai (savaiminiai, be jokios traumos) ir potrauminiai kraujavimai. Dažniausiai pasitaiko kraujavimai į sąnarius - 70-80%, raumenis ir minkštuosius audinius - 10-20%, kiti sunkūs kraujavimai, tai ypač retai pasitaikantys, tačiau gyvybei pavojingi kraujo išsiliejimai į centrinę nervų sistemą (CNS), virškinamąjį traktą, kaklą, gerklę ar ryklę - <5%. (Srivastava, ir kt., 2012).

Spontaniniai kraujavimai prasideda dėl hemostazės nebuvimo. Pacientams, serganties sunkia hemofilijos forma, hematomos sukelia 10-25% kraujavimų į raumenis.

Prasidėjus kraujavimams juos tampa nesunku pastebėti, nes toje vietoje būna matomas patinimas, mėlynė, jaučiamas skausmas.

Pacientai dažniausiai atpažįsta ankstyvus kraujavimo simptomus net iki fizinių požymių pasireiškimo.

Pacientams sergantiems sunkia hemofilijos forma sumažėja sąnarių paslankumas, taip pat jie turi didesnę tikimybę susirgti sąnarių ligomis.

Norint apsisaugoti nuo sąnarių artropatijos reikia sutelkti dėmesį į ankstyvą hemartrozių profilaktiką.

  • Medicina Esė
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (630 žodžiai)
  • Aukse
  • Hemofilija Kraujavimas į sąnarius ir į raumenis
    10 - 7 balsai (-ų)
Hemofilija Kraujavimas į sąnarius ir į raumenis. (2015 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/hemofilija-kraujavimas-i-sanarius-ir-i-raumenis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 03:45
×