Henrikas Nagys poetas


Henrikas nagys skaidres. H.nagys tėvas. Henrikas nagys eilėraštis "tėvas". H nagys skaidres. H nagys. Henrikas nagys - tėvas.

Henrikas nagys – poetas, literatūros ir meno kritikas, vertėjas. Gimė. Spalio. D. Mažeikiuose. Vytauto didžiojo universitete kaune studijavo lituanistiką ir germanistiką. Pasitraukęs į vakarus, studijas tęsė vokietijos ir austrijos universitetuose ir įsigijo daktaro laipsnį. H. Nagys yra buvęs „literatūros lankų“ (. ) redakcinio kolektyvo narys ir savaitraščio „nepriklausoma lietuva“ redaktorius. Į lietuvių kalbą yra išvertęs vokiečių, amerikiečių ir latvių poezijos. Poetas yra dėstęs monrealio universitete ir vedęs aukštesniuosius lituanistikos kursus; mokytojavo monrealio vid. Mokyklose. Rugpjūčio. D. Monrealyje po sunkios širdies ligos h. Nagys mirė.

Gimė 1920m. Spalio 12 d. Mažeikiuose. H. Nagys yra buvęs literatūros lankų (1952 – 1959) redakcinio kolektyvo narys ir savaitraščio nepriklausoma lietuva redaktorius. Mokyklose. 1996m. Rugpjūčio 3d. Monrealyje po sunkios širdies ligos h. Nagys mirė.

Poetas gimė geležinkelio tarnautojo šeimoje. Mažeikiuose poetas gyveno trumpai, nes tėvą dažnai kilnojo iš vienos vietos į kitą. Tačiau h. Nagio poezijoje minima almanti ašva, ventos upė, ž gimiau 1920m. Spalio 12d. Mažeikiuose, visai netoli geležinkelio stoties. Tėvas tarnavo lietuvos geležinkeliuose, todėl lietuvoje visados gyvenau netoli nuo geležinkelio bėgių ir nuolat teko kartu su tėvais kilnotis iš vienos stoties į kitą.

Tėvas – augustinas nagys – žemaitis, gimęs buknaičių kaime, visai netoli mažeikių ir latvijos sienos. Motina – antanina grundmanis – latvė, gimusi kuršo žemėje (kurzeme), bet gyvenusi su tėvais mažeikiuose, arti nuostabios mano vaikystės upės ventos. Iš senelės (emilijos peters) ir motinos išmokova (su dvynuku broliu martynu) nuo pat mažumės latvių ir vokiečių kalbų. Trikalbė buvo ir septyneriais metais už mus vėliau gimusi sesutė zinaida (liūnė sutema). Netrukus prasidėjo mūsų šeimos odisėja.

Trumpai paminėsiu miestų vardus, nes tiekoje vietovių – ir vis prie traukinio stočių – teko gyventi ir tiekoje mokyklų mokytis. Iki 1931m. Radviliškyje, iki 1932m. Kaune, iki 1935m. Skuode, iki 1939m. Šilutėje (lankiau gimnaziją pagėgiuose), iki 1940m. Kėdainiuose, iki 1941m. Vasaros naujojoje vilnioje (universitetą lankiau kaune), o iki 1944m. Vasaros – vėl kėdainiuose, iš kur liepos mėnesį palikau lietuvą.

Vokiečių okupacijos metais studijavau nebe architektūrą (vytauto didžiojo universitete) ir dailę (meno mokykloje), bet germanistiką, lituanistiką, meno istoriją. Lankiau ir filosofijos paskaitas, ir dr. Juozo girniaus privatų seminarą.

Vokietijoje teko pagyventi darbo lageryje (iš kurio pabėgau) dirbant vokietijos geležinkelių paprastu darbininku, ir karui baigiantis – susiradus tėvus, senelę ir seserį – dar kelias savaites buvau atsikūrusios laisvos austrijos geležinkeliečiu.

  • Microsoft Word 622 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (1853 žodžiai)
  • Universitetas
  • Henrikas Nagys poetas
    10 - 3 balsai (-ų)
Henrikas Nagys poetas. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/henrikas-nagys-poetas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:13
×