Henrikas Radauskas eilėraščio Mergaitė pajūry analizė


Radauskas 'mergaite pajury'-interpretacija. Radauskas mergaitė pajūry. Henrikas radauskas mergaite pajury. Radauskas ''mergaite pajury''-interpretacija. Radauskas mergaite pajury analize. Henrikas radauskas mergaite pajury analize. Radausko eilerascio analize. Mergaite pajuri. H. radauskas mergaite pajury analize. Radausko mergaite pajury analize.

Henriko Radausko eilėraščio “Mergaitė pajūry” nagrinėjimas. Henrikas Radauskas - labai savitas poetas, netelpantis į įprastinius rėmus, išsiskiriantis iš visos lietuvių poetų virtinės. Saviti ir jo eilėraščiai - jie yra gerai apgalvoti, tarsi sukurti, “padaryti”. Juose nedominuoja autoriaus išgyvenimai ar emocijos, jausmai, viską stengiamasi paremti protu, intelektu bei vaizduote, daug dėmesio skiriant daiktams bei jų reikšmėms. Tai ir yra pagrindinis Henriko Radausko bruožas, išskiriantis jo kūrybą iš kitų tarpo.

Henrikas radauskas - labai savitas poetas, netelpantis į įprastinius rėmus, išsiskiriantis iš visos Lietuvių poetų virtinės. Saviti ir jo eilėraščiai - jie yra gerai apgalvoti, tarsi sukurti, padaryti .

Ne išimtis yra ir dviejų strofų eilėraštis mergaitė pajūry . Jau pačioje pirmojoje eilutėje mes sutinkame tokį būdingą henrikui radauskui gilinimąsi į daiktus, detales, o ne į nedalomą visumą. Mus šokiruoja rausvos mergaitės kojos - ne visa mergaitė, o tik jos detalė, jos kojos. Rausva kojų spalva - grožio spalva, teikianti estetinį pasigėrėjimą.

Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo gana paprasta - rausvos kojos nueina pajūriu. Tačiau skaitydami toliau mes matome, kad eilėraščio struktūra anaiptol nėra elementari, labai paprasta ir lengvai suvokiama. Jame yra tarsi dvi temos - viena konstatuoja įvykius, pasakoja atsitikimą, veiksmą, o kita - lyrinio aš tema, jo prisipažinimas, atsivėrimas. Aiškiai matosi, kad eilėraštis yra padarytas , kaip yra būdinga henrikui radauskui: pirmose dviejose kiekvienos strofos eilutėse gvildenama pirma tema, o paskutinėse dviejose - antra. Pirma tema - rausvos mergaitės kojos , veiksmas vyksta pajūry. Tačiau pastebime, jog kojos iš pradžių nueina jūros krantu o po to eina tarp kriauklių, žolelių . Tai akivaizdus distancijos neatitikimas laiko atžvilgiu - jos jau nuėjo, nutolo, ir staiga jos vėl čia pat, vėl eina. Tai verčia daryti išvadą, jog pasakojama ne apie veiksmą, ne apie tikrovėje vykstantį reiškinį, o apie kažką statiško, nekintamo.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (531 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Visvaldas
  • Henrikas Radauskas eilėraščio Mergaitė pajūry analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Henrikas Radauskas eilėraščio Mergaitė pajūry analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/henrikas-radauskas-eilerascio-mergaite-pajury-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 10:54
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo