Henrikas Radauskas kontekstas


Henrikas radauskas rasinys. Radauskas rasinys. Radausko kontekstai. Henrikas radauskas samprotavimas. Radausko kontekstas. Henrikas radauskas temos. Samprotavimo rašinio kontekstai. Radausko rasiniu temos. Rašinys pagal radauska. Rasinys apie radauską.

Henrikas radauskas prie nieko nepritapęs poetas. Turbūt vienintelis lietuvių poetas, kuriam apibrėžti nepadeda jokie įprastiniai kontekstai. Autoriaus biografija istoriškai paprasta, gimė krokuvoje, vaikystė prabėgo aukštaitijoje, baigė panevėžio mokytojų seminariją. H. Radauskas buvo savarankiškų pažiūrų, laisvas žmogus, neprisitaikantis, vienas ryškiausių nepriklausomos dvasios žmonių lietuvos kultūroje. Literatų sambūriuose šaipėsi iš lietuviškų eilių sentimentalumo. Tikroji poezija jo supratimu, neturi tautinių ribų – ji gyvena pakilusi virš esamos realybės pagal savo pačios vidinius dėsnius.

Literatūrinis: h. Radausko kūryba savita, jis niekada nebuvo kokio nors poeto pasekėjas ir niekada niekas nėjo jo pėdomis. H. Radausko kūryba unikali, tokia neapibrėžta ir nepakartojamai gili, prasminga.

Istorinis: jis nuolat tvirtindavo, kad kūryba neturi tautinių ribų, ji gyvena pakilusi virš esamos realybės, pagal savo pačios vidinius dėsnius. H. Radauskas niekada neaprašinėjo jokių istorinių įvykių.

Mitologinis: h. Radausko poezijoje labai daug europos dailės, muzikos įvaizdžių, pradedant antika, jos mitais, odisėju, orfėju.

Filosofinis: h. Radauskas yra filosofui ir rašytojui a. Kamiu artimas dvasios kūrėjas. Paradoksalios xx a. Žmogaus jausenos raiška.

Meninės priemonės: jo poezijoje jaučiamas geros poezijos ir jos taisyklių pažinimas. Gana dažnai violetinė spalva: violetinis lietus, violetinis jo lašas, tai spalvinės metaforos.

Motyvai: anapus ironijos ir žaismingumo, poezijoje beveik visada jaučiamas siaubas, radauskui būdingas saulėlydžio, irimo, išnykimo motyvas.

Temos: dažniausiai vyrauja dvi reikšmingiausios mitinės temos. Pirmoji – karnavalas, šventiška drama, kurioje neatskiriami sutampa ruduo su pavasariu, chaosas su tvarka, mirtis su atgimimu, dangus su pragaru, būtis su nebūtimi.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (453 žodžiai)
  • Henrikas Radauskas kontekstas
    10 - 1 balsai (-ų)
Henrikas Radauskas kontekstas. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/henrikas-radauskas-kontekstas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 08:57
×