Henrikas Radauskas Mergaitė pajūry interpretacija


Radauskas ''mergaite pajury''-interpretacija. Henrikas radauskas interpretacija. Radauskas interpretacija. Henrikas radauskas muza analize. Henrikas radauskas muza interpretacija. Radausko mergaite pajury analize. Henrikas radauskas mergaite pajury jaunyste analize. Radauskas. mergaitė pajury. Mergaite pajury analyze. Henriko radausko eilerastis mūza analize.

Henrikas Radauskas – vienas garsiausių lietuviškų eilėraščių kūrėjų. Poetas gamtoje, aplinkoje, buityje ieško grožio, estetinių emocijų, meninės prasmės. Grožis tampa aukščiausia vertybe, o meno kūryba – vienintele gyvenimo prasme.
Radausko eilėraštis “Mergaitė pajūry” sudarytas iš dviejų posmų, kurių kiekvienas yra tarsi padalintas pusiau. Vaizdas primena impresionisto paveikslą, kuriame svarbiausias įspūdis. Šis eilėraštis “Mergaitė pajūry” tarsi paveikslų ciklas, kuriame vaizduojami du fragmentai – tai pirmas ir antras posmeliai.
Eilėraštis prasideda žodžiais: “Dvi rausvos mergaitė kojos/ Nueina jūros krantu.”. vaizdas yra tolstantis (“Nueina..”). Eilėraštyje smulkmeniškai neaprašoma mergaitės figūra, o tik kojos, kurios yra pirmas įspūdis. “Dvi rausvos mergaitės kojos” yra kaip ir tautosakiškos “auksinės mergaitės kasos” jaunystės, mergystės simbolis.
Antrose posmų dalyse parodomi jau lyrinio “aš” jausmai. Lyrinio subjekto jausmai emocingi ir juos galima pavadinti prisipažinimu, priešingai nei pasakojimas apie mergaitę, kuris yra ramus, nuosaikus. Tačiau lyrinis subjektas nesako “aš”, o “mano sapnas”, “širdis”, kalba tarsi prisidengdamas, vengdamas šnekėti apie save.
Pirmame posme po, regėjimo atpasakojimo, lyrinis “aš” prisipažįsta: “Tai jų mano sapnas ieškojo./ Klajodamas tiek nakt7”. Iš šių emocingų, jausmingų ir daug ką pasakančių žodžių paaiškėja, jog šis regėjimas pagrįstas ilgais ieškojimais sapnuose. Meilės ar mergaitės idealo ieškojimas yra romantiškas.
  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (342 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Henrikas Radauskas Mergaitė pajūry interpretacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Henrikas Radauskas Mergaitė pajūry interpretacija. (2012 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/henrikas-radauskas-mergaite-pajury-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 16:02
×