Henrikas Radauskas Orfėjo tema poezijoje


Meiles tema radausko kuryboje. Meiles tema radausko poezijoje. Henrikas radauskas teatro tema. Gamtos tematika radausko poezijoje. Radauskas-pristatymas. Rasinys apie poezija radausko. Henriko radausko poezija su skaidrėmis. Grozis radausko kuryboje rasinys. Henriko radausko poezija referatas.

Orfėjo tema Henriko Radausko poezijoje. Gimęs Radauskas 1910 m. Krokuvoje. Vaikystė prabėgo Aukštaitijoje. Baigė Panevėžio mokytojų seminariją, studijavo Vytauto Didžiojo universitete. Didžioji jo kūrybos dalis parašyta ir išleista JAV, kur poetas ir mirė 1970 m.

radauskas yra turbūt vienintelis Lietuvių poetas, kuriam apibrėžti nepadeda jokie įprastiniai kontekstai iš mūsų literatūros arba idėjų istorijos ir jokie apmąstymai apie didžiąją tremties katastrofą, mūsų tautos likiminę kryžkelę ir panašiai. ( r. Šilbajoris ).

Gimęs radauskas 1910 m. Krokuvoje. Vaikystė prabėgo aukštaitijoje.

Radauskas kartu su škėma priskiriami vyresniųjų kartai. Pagal savo amžių jis būtų tarp romantikų ir žemininkų, bet nėra nei toks , nei anoks. Kūryboje jis galbūt artimas impresionistams. Iš impresionistų jis perima pagrindinius principus : įspūdinga akimirka, judesys, spontaniška tikrovės sąsaja su fantazija ; laisvas gamtos pasaulio gyvanimas; perteikimo grožis - spalvos, garsai. Kaip ir impresionistai, radauskas poezijoje ieško naujų grožio derinių. Poezijoje jis tarsi fiksuoja akimirką, bet ji yra ne išgyvenimo, o matymo akimirka ( aš matau. ) kaip kūrėjas radauskas yra absoliučiai antijausmiškas. Jo vizija ekspresionistinė, regėjimo įspūdis deformuotas. H. Radauskas - grynosios poezijos kūrėjas. Jis nepaiso istorinio laiko ir nepalankių aplinkybių. Jis - poetas. Meno ir tikrovės santykis skaudino neoromantiką aistį ( skausmas jam buvo pagrindinė kūrybos versmė ). Tuo tarpu radauskui tai - pagrindinė vaizduotės žaismės medžiaga. Tverdamas grožį, radauskas kuria tokį efektą, lyg jis žaistų. Poetinį stebuklą radauskas kuria be kančios. Čia vien džiaugsmas. Jis panyra į savo susikurtą grožio erdvę ir džiaugiasi, jog gali joje kurti.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (1005 žodžiai)
  • Mokykla
  • Alfonsas
  • Henrikas Radauskas Orfėjo tema poezijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Henrikas Radauskas Orfėjo tema poezijoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/henrikas-radauskas-orfejo-tema-poezijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 21 d. 16:19
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo