Henrikas Radauskas - Poetinio žodžio galia atskleidžianti kūrėjo santykį su pasauliu
 H. Radausko poezijoje


Henrikas Radauskas - Poetinio žodžio galia atskleidžianti kūrėjo santykį su pasauliu.

Pasaulyje vykstant siuabingiems įvykiams daugelio poetų, meninkų, rašytojų kūriniuose atsispindėjo vykstančio laikotarpio siaubas. Savaime suprantama, kad tokiu šokiruojančiu ir baisiu metu reikėjo genialių poetų bei rašytojų, kurie sugebėdavo atsiriboti nuo pasaulio ir nuraminti savo skaitytojus rašant apie visiškai nesusyjusius dalykus, pavyzdžiui gamtą ar harmoniją. Tokių poetų buvo labai reta, nes tik maža dalis poetų sugebėdavo nepaisyti aplinkinių veiksnių ir atsiriboti nuo aplinkinio pasaulio. Poetai, sugebėję nuraminti savo skaitytojus turėjo unikalią poetinio žodžio galią.

Henrikas Radauskas - vienas iš tų unikalių poetų, sugebėjusių atsiriboti nuo išorinio pasaulio, to pasaulio įvykių. Radauskas labai retai, gal net tiksliau būtų sakyti - labai išimtinais atvejais, šneka pirmuoju asmeniu ar įterpia savo biografinių motyvų. Jis rašė ir II-jo pasaulinio karo met, kai daugelis lietuvių poetų stengėsi vesti savo tautą (pavyzdžiui: Jonas Aistis, Bernardas Brazdžionis), o Radauskas aiškiai atsisako tokio vaidmens.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 496 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (591 žodžiai)
  • Mokykla
  • Henrikas Radauskas - Poetinio žodžio galia atskleidžianti kūrėjo santykį su pasauliu
 H. Radausko poezijoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Henrikas Radauskas - Poetinio žodžio galia atskleidžianti kūrėjo santykį su pasauliu
 H. Radausko poezijoje. (2015 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/henrikas-radauskas-poetinio-zodzio-galia-atskleidzianti-kurejo-santyki-su-pasauliu-h-radausko-poezijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:19
×