Henrikas Radauskas Rytas geležinkelio stoty skaidrės


Henrikas Radauskas. „Rytas geležinkelio stoty”. Padeklamuoti H. Radausko eilėraštį „Rytas geležinkelio stoty”. Pateikti eilėraščio analizę. Tikslas. Atrieda rytas traukiniais nerimstančiais. Stoty būdėtojas bučiuoja sužadėtinę. Henrikas Radauskas – XXa. poetas, vertėjas. Jis visuomet stengėsi išsiskirti iš kitų. Kontekstai. Perėjimas nuo tamsios ir neramios nakties į šviesų, jaukų ir saulėtą rytą. Eilėraščio tema. Ateinantis rytas yra neišvengiamas, jis ateina suteikdamas naują viltį , tačiau naikindamas senąją tvarką. Eilėraščio pagrindinė mintis. Lyrinis „Aš” šiame eilėraštyje nėra minimas. Lyrinis subjektas. Iš eilėraščio pavadinimo galima suprasti kūrinio erdvę ir laiką. Erdvė ir laikas. Gamta Grožis Gyvybė. Vertybės. Epitetai „Traukiniais nerimstančiais”. Meninės raiškos priemonės. Eilėraštyje nuotaika vyrauja daugiau šilta. Eilėraščio nuotaika. Eilėraštį sudaro 4 strofos po 4 eilutes. Kompozicija. H. Radauskas kasdieniškame perone pamato tokį grožį. Apibendrinimas. Šaltiniai.

Perėjimas nuo tamsios ir neramios nakties į šviesų, jaukų ir saulėtą rytą.

Lyrinis „aš” šiame eilėraštyje nėra minimas, jis lyg asmuo stebintis visą šį gamtos grožį iš šalies.

Iš eilėraščio pavadinimo galima suprasti kūrinio erdvę ir laiką. Rytas (laikas), geležinkelio stotis (erdvė). Bet juos dar galima išskaidyti, laikas – perejimas iš nakties į rytą ir rytas, o erdvė – atvirą erdvė (gamta) ir uždara (geležinkelio stotis).

„Ant žydro stiebo rytas kelia inkilą./Raudoną dėmę tarp žalių beržų.” (ATVIRA).

„Ant stalo juokiasi saldainis mėtinis,/Ir Morse mirksi mirgančiu variu.” (UŽDARA).

Eilėraštyje nuotaika vyrauja daugiau šilta, gera, rami bet yra ir liūdnų vietų kūrinyje.

H. Radauskas kasdieniškame perone pamato tokį grožį, tai dar kartą įrodo, jog Radauskui menas yra aukščiausia vertybė, meno jis ieško visur – gamtoj, buity, aplinkoj, kiekvienoj smulkmenoj.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 679 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (382 žodžiai)
  • Domantas
  • Henrikas Radauskas Rytas geležinkelio stoty skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Henrikas Radauskas Rytas geležinkelio stoty skaidrės. (2014 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/henrikas-radauskas-rytas-gelezinkelio-stoty-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:47
×