Henrikas Radauskas ”Rytas geležinkelio stoty’’


Zmogaus laisve radauskas. Rytas gelezinkelio stoty analize. Rytas gelezinkelio stoty tema.

Henrikas Radauskas ”Rytas geležinkelio stoty’’. Interpretacija. H. Radauskas visą laiką stengėsi nebūti toks,kaip kiti. Jis siekė,kad jo kūryba būtų originali,savita,o ne ką nors kopijuojanti.

H. Jo eilėraščius sunku priskirti konkrečiai srovei.

H. Radausko kūryba tarsi atskira srovė,įvairių srovių samplaika. Ne išimtis ir eilėraštis rytas geležinkelio stoty .

Jame naudojant simbolius sukuriama poetui taip artima laisvės dvasia,išreiškiamos h. Radausko idėjos,jo filosofija. Eilėraštyje labai aiškiai jaučiama,permainų,naujovių, laisvės dvasia. Vaizduojamas naujos eros,naujo pasaulio gimimas,veržlus naujovių atėjimas. Bet visos šios naujovės - tai ne dangaus dovana,tai atkaklaus darbo rezuvisas šis pasaulis sukurtas žmogaus rankomis,jo ilgu ir atkakliu darbu. Taip ir eilėraštyje po truputi ryškėja vaizdas,kontūrai,n visos šios naujovės,šie pakitimai šluoja sau nuo keli bet ir čia jau įsisuko permainų vėjas,kurį simbolizuoja virš lovos kabantis laikrodis, rodantis nesustabdomą laiką ir pranešantis apie artėjantį rytą,atnešantį naują gyv juk inkilas-tai naujos gyvybės,pavasario,džiugių permainų ir pasikeitimų simbolis. O žydra spalva sukuria aukštą,didžiulę erdvę,kurioje nėra ribų svajonėms,siekiams ir troški-.

Mams. Juk permainos daromos tikintis viską pakeisti į gerąją,o ne į blogąją pusę,todėl joms ir suteikiama žydra-svajonių ir vilties spalva. Sekančioje eilutėje dar labiau išryški-.

Namas kontrastas tarp senosios tvarkos ir ateinančių naujovių. Šis kontrastas sukuriamas nau o juk gamtoje,tarp žalių beržų,niekada nerasi ryškiai raudonos spalvos. Būtent šis nenatūralus derinys ir pabrėžia priešingybę nusistovėjusiai tvarkai.

Negali poetas pamiršti ir kitos šios revoliucijos pusės.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (515 žodžiai)
  • Mokykla
  • Krescencijus
  • Henrikas Radauskas ”Rytas geležinkelio stoty’’
    10 - 3 balsai (-ų)
Henrikas Radauskas ”Rytas geležinkelio stoty’’. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/henrikas-radauskas-rytas-gelezinkelio-stoty.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 04:55
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo