Henriko Radausko „Gėlė ir vėjas“ ir „Blondinių gatvė“ eilėraščių analizė


Henriko Radausko „Gėlė ir vėjas“ ir „Blondinių gatvė“ eilėraščių analizė. Henrikas Radauskas. Gėlė ir vėjas. Henriko Radausko Gėlė ir vėjas yra modernistinis eilėraštis,. Eilėraščio Gėlė ir vėjas tema yra gamtos vientisumas. Eilėraštyje gamtos vientisumą patvirtina ir laikas bei eilėraščio struktūra. Apibendrinant,. Blondinių gatvė.


Henriko Radausko Gėlė ir vėjas yra modernistinis eilėraštis, kaip ir visa poeto kūryba išsiskiriantis savo spalvingumu bei garsiniu vaizdingumu. H. Radauskas siekė aprašyti kasdienybę, gamtą, aplinkos estetiką ir grožį, tačiau jo kūrybos negali priskirti konkrečiai meno srovei. Juo pasakojamas gėlės pražydimas. Lyrino “aš” būsena viso eilėraščio metu išlieka objektyvi ir pastovi – jis viską mato ir atpasakoja gamtoje vykstantį procesą – gėlės pražydimą. Pasakotojo nuotaika yra pakylėta, kadangi apibūdinimams yra vartojami pozityvūs arba nepiktai pašiepiantys būdvardžiai – “jauniausiam ir linksmiausiam, kvailam ir nerimtam”, taip pat nėra nutylėjimų ar kitokių teksto nutraukimų, kurie atspindėtų abejingumą. Pakylėtą nuotaika taip pat rodo greitas eilėraščio tempas – jis suteikia melodingumo ir dainingumo. Eilėraštyje naudojamos spalvos – balta, žalia – pozityvios, reprezentuoja tyrumą ir taikumą, atsinaujinimą ir augimą. Tai patvirtina lyrinio “aš” nuotaikos gerumą ir prijautimą gamtos harmonijai. Veiksmas vyksta vyksta dienos metu: “Ir saulės krosnį išpūtė, kad ji karščiau spndėtų”, taip siekiama parodyti šviesiąją pusę, jog didingi gamtos procesai geriausiai pažįstami dienos metu. Erdvė yra neapibrėžta gamta: “Ir visą kaimą sujaukė ir dūko be galvos”, tuo bandoma parodyti, jog gamtos vientisumas yra abstaktus ir egzistuoja visur, kur ji apsireiškia.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (907 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Martynas
  • Henriko Radausko „Gėlė ir vėjas“ ir „Blondinių gatvė“ eilėraščių analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Henriko Radausko „Gėlė ir vėjas“ ir „Blondinių gatvė“ eilėraščių analizė. (2018 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/henriko-radausko-gele-ir-vejas-ir-blondiniu-gatve-eilerasciu-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 02:31
×