Hepatitas A


Hepatitas a referatas. Hepatitas referatas. Referatas hepatitas a. Hepatitai. referatas. Referatas apie hepatita.

Virusinis hepatitas a ir jo profilaktika. Ligos sukėlėjas. Infekcijos šaltinis. Kaip užsikrečiama. Ligos požymiai. Profilaktika. Hepatitas a – tai hepatito a viruso sukeltas kepenų uždegimas, galintis pasireikšti besimptomėmis ir klinikinėmis infekcijos formomis. Kasmet pasaulyje hepatitu A suserga apie 1,4 milijono žmonių. Hepatitui A imlūs visi žmonės, kurie neturi imuniteto šiai ligai. Imunitetas įgyjamas persirgus šia infekcija ar pasiskiepijus. Infekciją sukelia hepatito A virusas (HAV). Jis yra atsparus išorės aplinkos veiksniams, šalčiui, aukštai temperatūrai, išdžiūvimui ir kt. Gėlame ar jūros vandenyje išlieka nuo 12 sav. iki 12 mėn. Gali koncentruotis moliuskuose. Užkrėstuose maisto produktuose gali išlikti gyvybingas keliolika dienų ir ilgiau. Žmogus gali užsikrėsti nuo mažos užkrato dozės.

Hepatitas a – tai hepatito a viruso sukeltas kepenų uždegimas, galintis pasireikšti besimptomėmis ir klinikinėmis infekcijos formomis.

Kasmet pasaulyje hepatitu a suserga apie 1,4 milijono žmonių. Hepatitui a imlūs visi žmonės, kurie neturi imuniinfekciją sukelia hepatito a virusas (hav). Iki 12 mėn. Gali koncentruotis moliuskuose. Užkrėstuose maisto produktuose gali išlikti gyvybingas hav infekcijos šaltinis yra žmogus, sergantis kliniškai pasireiškiančia arba besimptome šios infekcijos forma. Hepatito a virusas yra randamas hepatitu a sergančio asmens išmatose. Virusas iš organizmo su išmatomis pradeda išsiskirti praėjus vienai savaitei po užsikrėtimo, kai pirmieji ligos požymiai pasireiškia vidutiniškai po 28 nuo užsikrėtimo. Taigi, keleta savaičių iki geltos atsiradimo užsikrėtęs žmogus pats to nežinodamas platina užkratą. Dažniausiai užkrečiamasis laikotarpis tęsiasi apie sav. Retais atvejais kai kurie ligoniai, ypač kūdikiai, hepatito a virusą gali periodiškai išskirti į aplinką iki mtai yra infekcija, kuria lengvai užsikrečiama nuo sergančio žmogaus tiesioginio kontakto būdu, dėl nepakankamos higienos, per užterštą maistą ar geriamąjį vandenį. Užsikrėsti galima ir homoseksualinio sąlyčio metu ar vartojant intraveninius narkotikus.

Hepatitu a dažnai užsikrečia vaikai, nes jie dar nėra įgudę laikytis švaros, todėl užkratas nuo įvairių aplinkos daiktų per nešvarias rankas patenka į burną.

Hepatitas a paplitęs visame pasaulyje, išskyrus šiaures amerikos, šiaures ir vakaru europos, kai kurias pietų ir rytų europos šalis, australiją, japoniją.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (728 žodžiai)
  • Universitetas
  • Michalina
  • Hepatitas A
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Hepatitas A. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/hepatitas-a.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 17:18
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo