Hepatitas B referatas


Tikslas ir uždaviniai. Įvadas. Hepatitas B. Etiologija. Epidemiologija. Viruso perdavimo keliai. Hepatito B simptomai. Patogenezė. Klinika. Ūminis hepatitas B. Lėtinis hepatitas B. Diagnostika. Profilaktika.

HBV infekcijos šaltinis yra sergantis žmogus. HBV nustatomas beveik visuose sergančiojo ūmine infekcijos forma kūno skysčiuose ir sekretuose, tačiau epidemiologiškai reikšmingiausias HBV buvimas - kraujyje, makšties sekrete ir spermoje.VHB kur kas lengviau užsikrėsti nei žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV), nes jo infekcinės savybės šimtą kartų didesnės nei ŽIV.

Kepenų pažeidimo laipsnis tiesiogiai priklauso nuo imuninio atsako intensyvumo, nes pats virusas nepasižymi citopatogeniniu poveikiu. Veikiant ląsteliniam imunitetui, vyksta užkrėstų hepatocitų citolizė ir kartu eliminuojamas HBV, kurį inaktyvinti padeda savitieji antikūnai, sudarantys su virusu imuninius kompleksus. Imuninis atsakas lemia skirtingus hepatito B klinikos pasireiškimus: kuo audringesnio ląstelinio ir humoralinio imuniteto reakcija, tuo ryškesnė klinika ir sunkesne ligos eiga. Virusas patekęs į organizmą puola kepenų ląsteles ir jas infekuoja. Tuomet suaktyvinama organizmo sistema- imuninis atsakas nukreiptas prieš infekuotas kepenų ląsteles. Jei imuninės sistemos aktyvumas pakankamas, virusas eliminuojamas iš organizmo. Kitu atveju, infekcija sukelia lėtinį hepatitą. Lėtinio hepatito pasekmės yra kepenų cirozė (randėjimas), kepenų vėžys ir kepenų funkcijos nepakankamumas. HCV virusas tiesiogiai žaloja hepatocitus. 15-30 proc. užsikrėtusiųūmia HCV infekcija pasveiksta, o likusiems asmenims infekcija pereina į lėtinę formą.

Pacientas odontologas Jonas Jonaitis kreipėsi į savo šeimos gydytoją su paprastais, nieko konkretaus nenusakančiais simptomais. Ponas Jonaitis teigė jaučiantis bendrą silpnumą, sąnarių skausmą, apetito stoką, pykinimą. Retkarčiais pakilusią kūno temperatūrą. Paklaustas apie šlapimo spalvą, ponas Jonaitis atsakė, kad šlapimas kiek patamsėjęs. Pacientui atliekamas HBsAg ( hepatito B viruso paviršiaus antigenas) tyrimas. Gautas tyrimo rezultatas yra teigiamas, tai reiškia, kad asmuo yra užsikrėtęs HBV ir gali užkrėsti kitus žmones. Įtarimama, kad pacientas hepatitu B užsikrėtė neatsargaus darbo metu. Pacientui taikomas simptomus malšinantis gydymas, kurio pagrindiniai tikslai yra:

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1651 žodžiai)
  • Erika
  • Hepatitas B referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Hepatitas B referatas. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/hepatitas-b-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:27
×