Hepatitas B


Hepatitas b referatai. Hepatitas b referatas. Hepatito simptomai. Referatas hepatitas simptomai. Referatas hepatitas a. Hepatito b referatas. Kaip issigydyti letini hepatita b. Referatas hepatitas b. Referatas hepatito b. Hepatito virusas anotacijos.

Hepatitas b. Etiologija. Sukėlėjas. Simptomai. Eiga. Ūminis hepatitas b. Lėtinis hepatitas b. Komplikacijos. Diagnozavimas. Gydymas. Profilaktika. Išvados. Naudota literatūra. Hepatitas B - tai lėtinė kepenų liga (trunkanti 6 mėnesius ir daugiau), sukelta hepatito B viruso (HBV). Liga paprastai prasideda nuo ūminio hepatito B ir pereina į lėtinį. Šis hepatitas turi specifinius žymenis kraujyje bei kepenyse (HBsAg, HBV DNR, HbcAg). Sukėlėjas – B hepatito virusas, kuris priklauso Hepadnavirusų šeimai. Tai hepatotropinis DNR virusas. HBV – infekcinis virionas yra 42 nm dalelė.HBV nukleokapsidę sudaro DNR polimerazė ir DNR, nukleokapsidę apgaubia šerdies Ag ir jo darinys – HbeAG. HBV inaktyvuojamas per keletą minučių virinant 100 ° C, jautrus alkoholiui, fenoliui, vandenilio peroksidui, hipochlorito tirpalui.

Hepatitas b - tai lėtinė kepenų liga (trunkanti mėnesius ir daugiau), sukelta hepatito b viruso (hbv). Šisukėlėjas – b hepatito virusas, kuris priklauso hepadnavirusų šeimai. Tai hepatotropinis dnr virusas.

Tai labai dažna liga - apie proc. Gyventojų yra lėtiniai infekcijos nešiotojai. Liga galima užsikrėsti kontaktuojant su užsikrėtusiojo organizmo skysčiais: lytinių santykių metu, intraveniškai vartojant narkotikus, buitinio kontakto metu (pusė visų užsikrėtusiųjų hepatito b virusu nesukelia jokių simptomų. Simptomai atsiranda per 30-180 dienų kontakto su virusu. Simptomai panašūs į gripo todėl daugumaūminis hepatitas b reiškia naujai įgytą infekciją. Susiję asmenys pastebi simptomus maždaug tarp 1- mėnesio po kontakto su virusu. Daugumai žmonių,laiku pastebėti ūminio hepatito simptomai gali būti išspręsti per kelias savaites ar mėnesius ir išgydyti infekciją. Tačiau tik nedideliam skaičiui žmonių, nes plitimas labai sunkus, ūminis hepatitas gali pereiti į žaibišką hepatitą.

Lėtinis hepatitas b yra hbv lėtinė infekcija, kuri trunka ilgiau kaip mėnesius. Kai infekcija tampa lėtine, ji gali neišnykti visiškai. Lėtinis hepatitas b taip pat gali lemti maždaug 90% iki 95% užsikrėtusių galėtų atsikratyti viruso. Tik apie 5% iki 10% suaugusiųjų infekuoti hbv pereina į lėtinę infekciją. Kepenys yra svarbiausias organas, kuris filtruoja toksinus iš kraujo. Kepenys turi neįtikėtiną gebėjimą išgydyti lėtinė hbv infekcija gali sukelti sunkų kepenų pažeidimą – kepenų cirozę ir kepenų vėžį. Hepatito b liga sunkiai pasiduoda gydymui. Ją diagnozuoti taip pat sunku, nes pasireiškia nespecifiniais požymiais.

Kepenų cirozė hepatito b infekcija diagnozuojama tiriant kraują. Šie bandymai gali aptikti viruso antigenų, viruso antikūnų, ir viruso dnr. Rentgeno spinduliai ir kiti diagnostinių vaizdų tyrimai reikalingi tik labai neįprastomis aplinkybėmis. Kompiuterinė tomografija arba ultragarsas. Šie diagnostikos testai yra naudojami nustatyti žalos dydį ir taip pat gali aptikti kepenų vėžį, kurį sukelia lėtinis hepatitas b.

Kepenų biopsija : tai paprastai daroma įterpiant ilgągydymas labai sudėtingas, ir tik retais atvejais būna efektyvus. Gydymui vartojami vaistai: alfa interferonas, nukleozidų analogai (ribavirinas, lamivudinas). Gydymo pagrindas yra tausojantis režimas ir dieta. Ligos pradžioje rekomenduojamas lovos režimas. Sergantis lėtine hbv infekcija gali būti gydomi interferono injekcijomis.

  • Microsoft Word 430 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (739 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Hepatitas B
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Hepatitas B. (2011 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/hepatitas-b.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:32
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo