Hepatito C sukelėjas


Įvadas. Sandara. Genotipai ir subtipai. Hcv genomas. Vhc gyvavimo ciklas. HCV plitimas. HCV simptomai užsikrėtus. HCV išvengimas. VHC užsikrėtimo rizika. Hcv infekcijos nustatymas. Hcv gydymas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Darbo objektas – Hepatito c sukėlėjas.

Darbo tikslas - Išaiškinti hepatito c sukėlėją ir jo struktūrą.

Darbo uždaviniai:

Pastebėta, kad skirtinguose žemės regionuose HCV genotipai ir subtipai pasiskirstę nevienodai. Taip pat yra ligos eigos skirtumų: esant HCV 1 genotipui (ypač 1b) sergantiesiems lėtiniu C hepatitu greičiau išsivysto fibrozė po kepenų transplantacijos, bet natūraliam fibrozės progresavimui HCV genotipai įtakos neturi; HCV 3 genotipas patvirtintas kaip nepriklausomas kepenų suriebėjimo rizikos faktorius. Antivirusinio gydymo efektyvumas irgi priklauso nuo HCV genotipo: geriau atsako į gydymą užsikrėtę HCV 2, kiek blogiau – 3 genotipu, sunkiausiai gydyti 1 ir 4 genotipus.

CD81* - ląstelės paviršiaus baltymas, dalyvaujantis daugelyje biologinių reakcijų.

Užsikrėtus hepatito c virusu, ligos simptomai gali atsirasti ne iš karto, dažniausiai jie atsiranda 7-8 svaitę po užsikrėtimo. Simptomai nėra specifiniai, todėl juos sunku atskirti nuo kitų ligų. Dažniausi simptomai yra šie:

Pagrindiniai HCV infekcijos gydymo tikslai yra slopinti ar visai sunaikinti hepatito C virusą organizme, sumažinti kepenų fermentų (ALT ir AST) aktyvumą kraujo serume iki normos ribų, pasiekti, kad sumažėtų uždegiminiai pokyčiai kepenų ląstelėse. Pasiekus gydymo tikslus, sumažėja kepenų cirozės ir pirminio kepenų vėžio vystymosi rizika bei kepenų transplantacijų poreikis. Lėtiniam hepatitui C gydyti buvo išbandyti įvairūs vaistai, tačiau efektyviausias preparatas šiai infekcijai gydyti buvo interferonas, kuris pradėtas taikyti klinikinėje praktikoje jau nuo 1986 metų. Kurį laiką tai buvo vienintelis vaistas, skirtas C viruso sukeltam hepatitui gydyti. Stengiantis pagerinti gydymo rezultatus buvo išmėginti įvairių tipų interferonai, skirtingos gydymo schemos ir interferono deriniai su kitais priešvirusiniais vaistais. Gydymas vien tik interferonu buvo efektyvus tik 15 – 25% gydytų ligonių. Dažnesnės ar didesnės interferono dozės sukėlė daug nepageidaujamų reakcijų, ligoniai sunkiai toleruodavo tokį gydymą.

  • Microsoft Word 711 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1821 žodžiai)
  • Skaiste
  • Hepatito C sukelėjas
    10 - 4 balsai (-ų)
Hepatito C sukelėjas. (2015 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/hepatito-c-sukelejas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 08:41
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo