Hepatitų virusai


Medicinos skaidrės. Hepatitų virusai, jų klasifikacija, plitimo keliai, sukeliamos ligos. Hepatito apibrėžimas. Hepatito A paplitimas. Hepatito B paplitimas. Hepatito virusų klasifikacija. Hepatito A virusai. Hepatito B virusai. Hepatito C virusai. Hepatito D virusai. Hepatito E virusai. Hepatito G virusai. Išvados. Naudota literatūra.


Su virusinių hepatitų problema susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.

Hepatito A paplitimas. Tamsiai raudona: labai didelis, raudona: didelis, geltona: vidutinis, pilka: mažas.

Hepatitų virusai yra skirstomi į A, B, C, D, E ir G tipus. A, B ir C tipo hepatitų tipų virusais žmonės užsikrečia dažniausiai, D ir E hepatitų tipų virusais rečiau, o G tipo egzistavimas dar nėra visiškai įrodytas, tai yra galimas hepatito virusų tipas.

Hepatito A virusai priklauso Picornaviridae šeimai, Enterovirus 72 serovarui, tai yra smulkūs 27-32 nm dydžio virusai, neturintys apvalkalo, turintys vieną pliusinę RNR spiralę, kubinės simetrijos. Šie virusai inaktyvinami autoklavuojant 121 °C temperatūroje per 20 min., veikiant ultravioletine spinduliuote (UV), formalinu, chloro junginiais inaktivinami per 30 min.

Hepatito B virusai priklauso Hepadnaviride šeimai, tai vieninteliai hepatitų virusai, turintys DNR, jie yra 42 nm dydžio, kubinės simetrijos, jų genomą sudaro dalinai dvigrandė žiedo formos DNR, turi apvalkalą, su jame esančia atvirkštine transkriptaze (replikuoja per RNR tarpinę fazę). Šie virusai yra labai atsparūs eteriui, žemai PH, kaitinimui, šaldymui.

Hepatito C virusai priklauso Flaviviridae šeimai, jų genomas yra sudarytas iš vienos pliusinės RNR spiralės, šie virusai turi apvalkalą, yra 30-60 nm dydžio, yra kubinės simetrijos.

Užsikrėtimo būdai: virusinis hepatitas C, kaip ir virusinis hepatitas B, yra per kraują plintanti infekcija.

  • Medicina Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Justinas
  • 28 puslapiai (1337 žodžiai)
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 623 KB
  • Hepatitų virusai
    10 - 2 balsai (-ų)
Hepatitų virusai. (2015 m. Rugsėjo 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/hepatitu-virusai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 23:41