Heraklis ir jo žygdarbiai


Heraklis ir jo žygdarbiai. Heraklio gimimas. Heros prakeikimas. Heraklio žygdarbiai. Kova su Nemėjos liūtu. Kova su hidra. Stimfelo paukščiai. Auksaragis danielius. Erimanto šernas. Augėjo tvartai. Kretos jautis. Diomedo žirgai. Hipolitės juosta. Geriono purpurinės karvės. Kova su Cerberiu. Aukso obuoliai. iš hesperidžių sodo. Heraklio mirtis. Heraklio žvaigždynas.


Deivė Hera nekentė Dzeuso sūnaus Heraklio, todėl pasiuntė jam ligą. Heraklis išprotėjo. Apimtas beprotystės, jis užmušė visus savo ir brolio Ifiklo vaikus. Praėjus priepuoliui, jis labai sielvartavo dėl to. Heraklis iškeliavo į šventuosius Delfus. Čia jis norėjo paklausti dievo Apolono, ką jam daryti. Apolonas liepė Herakliui 12 metų tarnauti Euristėjui - Mikėnų karaliui. Herakliui buvo išpranašauta, jog jis taps nemirtingu, jei atliks Euristėjaus įsakymu dvylika žygdarbių.

Užmušė Nemėjos liūtą. Užmušė Lernos hidrą. Pagvo Kerinėjos auksaragį danielių ir gyvą atvedė į Mikėnus. Atnešė gyvą Erimanto šerną. Per dieną išmėžė Augėjo tvartus. Užmušė Stimfalo paukščius. Atvedė į Mikėnus Kretos jautį. Atvedė Euristėjui arklius – žmogėdras. Parnešė amazonių karalienės Hipolitės juostą. Parvarė Geriono purpurines karves. Atnešė aukso obuolį iš hesperidžių sodo. Atvedė trigalvį šunį Cerberį iš požemio pasaulio.

Atėnė sveikinasi su Herakliu. Raižinys ant graikiškos vazos.

Heraklis turėjo parvaryti milžino Geriono purpurines karves. Heraklis kuoka užmušė bandą saugojusį dvigalvį šunį, susidorojo su piemeniu ir nusivarė karves. Gerionas atsivijo Heraklį, bet neišvengė jo strėlės. Klastingoji Hera stengėsi pakenkti, užleisdama bandai pasiutimą. Heraklis vos galėjo suvaldyti karves. Pagaliau jis atvedė bandą Euristėjui, o šis paaukojo ją Herai.

Heraklis privalėjo atvesti trigalvį šunį Cerberį iš požemio pasaulio. Heraklis nusileido į požemį ir paprašė Hadą atiduoti Cerberį. Šis sutiko. Heraklis rado šunį prie vartų, griebė už gerklės ir išsitempė. Euristėjas šunį sugrąžino į senąją vietą.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 3826 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (984 žodžiai)
  • -
  • Heraklis ir jo žygdarbiai
    10 - 10 balsai (-ų)
Heraklis ir jo žygdarbiai. (2016 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/heraklis-ir-jo-zygdarbiai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:09
×