Herkus Mantas skaidrės


Lietuvių skaidrės. Biografija Prūsų sukilimas Filmas Herkus Mantas Herkaus Manto mirtis Herkaus Manto įamžinimas. Herkus Mantas istorija ir legenda. Didžiojo Prūsų sukilimo vadas Herkus Mantas – viena iškiliausių mūsų istorijos asmenybių jam skirti paminklai. Didysis prusų sukilimas Didysis prūsų sukilimas prasidėjo 1260 m. Magdeburgo į Prūsiją paleidžiamas jaunasis krikščionis Henrikas Montė. Herkus Mantas - filmo aprašymas. Herkus Mantas (filmas). Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus pavadinimas lyg ir įpareigoja istorikus atkreipti dėmesį į prūsų kraštą.


Didžiojo Prūsų sukilimo vadas Herkus Mantas – viena iškiliausių mūsų istorijos asmenybių: jam skirti paminklai, jo vardu pavadintos gatvės ,jis yra dramų personažas. Apie jį sukurtas vienas iš nedaugelio lietuviškų istorinių filmų, giliai meniškai įprasminęs didvyriškumą ir kovą už laisvę. Tačiau istorikai apie Herkų Mantą žino nedaug. Spėjama, kad jis kilęs iš Mantų ar Monterminų giminės , gyvenusios Notangoje. Jaunystėje Herkus Mantas kryžiuočių buvo paimtas kaip įkaitas Vokietijoje, Magdenburge, išėjo riterio mokslus. Paleistas grįžo į gimtąją Notangą. Nelaisvėje įgytas karybos žinias Mantas panaudojo kovai prieš Kryžiuočių ordiną. 1260 m. prasidėjus sukilimui, jis buvo išrinktas Notangos žemės sukilėlių vadu. Dėl prūsų politinės organizacijos silpnumo net sukilimas neturėjo vieno vado, nors Herkus Mantas ne vienu atveju atliko sukilimo vado vaidmenį. 1261 m. Jo vadovaujami sukilėliai sumušė kryžiuočius ties Pokarviais. Ši pergalė paskatino prūsus dėtis prie sukilėlių. 1262 m. su kitų prūsų žemių sukilėliais Mantas apgulė Karaliaučiaus pilį, per puolimą buvo sunkiai sužeistas. 1263 m. vadovavo sukilėlių žygiui į Pavyslį, užėmė Kulmo miestą. Grįždami Liubavo žemėje jie sumušė persekiojusią ordino kariumenę.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2014 m.
  • Migle
  • 12 puslapių (544 žodžiai)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 903 KB
  • Herkus Mantas skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Herkus Mantas skaidrės. (2014 m. Gruodžio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/herkus-mantas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:52