Hermanas Hesė “Stepių vilkas”.


Stepiu vilkas analize. Stepių vilkas aprašymas. Hermanas hese stepiu vilkas skaidres. Vilkas skaidres. Hesė skaidrės. Henrikas hesė kūriniai. Meile gali nuzudyti hese. Zudydamas zudai save. Hermann hesse stepiu vilkas analize. Hesse stepiu vilkas analize.

Hermanas Hesė “Stepių vilkas”. K. Hesė – intelektualiosios prozos kūrėjas. Jo kūriniai rodo, kad intelektuali asmenybė negali išvengti vidinių krizių. K. Hesė – intelektualiosios prozos kūrėjas. Jo kūriniai rodo, kad intelektuali asmenybė negali išvengti vidinių krizių. Svarbiausi romanai: “Kleinas ir Vagneris”, “Paskutinė Klingzoro vasara”, “Sidharta”,”Stepių vilkas”,”Narcizas ir Goldmundas”,”Žaidimas stikliniais karoliukais”. Autoriaus kūrinių centre – asmenybė, kuri negali pritapti visuomenėje, bet negali gyventi be jos. Taip susidaro psichologinė vidinė drama, kurios pagrindinis teiginys – “Žmogus turi būti savimi”. Romane “Stepių vilkas” pgr. veikėjo Hario Halerio tragedija nulemia tai, kad jo viduje trūksta harmonijos, o asmenybė suskyla į nesutaikomas priešingybes. Romaną sudaro 4 dalys: įžanga, “traktatas apie stepių vilką” (skirta tik bepročiams), lyriniai intarpai – eilėraščiai, “magiškasis teatras“. Šioje knygoje susiduria 2 amžių ir kultūrų sandūros: klasikinės kūrybos, kurią įprasmina Gėtės poezija, Mocarto, Hendelio, Haidno muzikiniai kūriniai ir tuo metu kylanti naujoji Europos kultūra pasireiškianti trankia kavinių muzika, menkaverčiais šlageriais, masiniais pasilinksminimais, o kartais alkoholiu ir narkotikais. Autorius nepropoguoja stimuliuojančių priemonių, jas pateikdamas tik kaip faktą. Haleris nepripažįsta miesčioniškos aplinkos ir tuštybės, ilgisi vienatvės ir “vilkiško gyvenimo“. Šis veikėjas mato vizijas bei haliūnikus, kurios yra pavadintos “magiškuoju teatru“. Kūrinyje yra ir kitų veikėjų: Hermina, Marija, Pablas. Visi jie pasireiškia vizijose. Realiausias iš personažų yra Hermina, kuri stengiasi padėti Hariui atsikratyti “vilkiško gyvenimo“. Marija – tai mergina išmokiusi Harį mylėti, o Pablas dažnai tapatinamas su pačiu veikėju. Pablas “magiškajame teatre“ tampa burtininku, padedančiu Hariui suvokti tikrąsias gyvenimo vertybes: bet kokia prievarta yra svetima žmogaus prigimčiai, žudydamas kitą, žudai pats save, net toks jausmas kaip meilė gali nužudyti.

Dž. Orvelas – anglų rašytojas, gimęs indijoje. Svarbiausi jo romanai: “Gyvulių ūkis“,“1984-tieji“. Tai satyriniai kūriniai, parodijuojantys tuometinę sovietinę ideologiją. Pgr. personažai – kiaulės, jos sugeba įtikinti kitus gyvulius savo įdėjų teisingumu, pažadais, kad visi bus lygūs ir dirbs vienodai. Kiaulių elgesys, jų lėbavimai, pagaliau jų fizionomijos primena žmonių gyvenimą. Neatsitiktinai sargais jos pasirenka šunis. Šiame romane autorius alegoriškai pavaizdavo totalitarinės valstybės žlugimą. Kiaulių iškeltas šūkis: “Visi gyvuliai yra lygūs, bet kai kurie gyvuliai lygesni už kitus“, nurodo kūrimo esmę.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (346 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gailius
  • Hermanas Hesė “Stepių vilkas”.
    9 - 1 balsai (-ų)
Hermanas Hesė “Stepių vilkas”. . (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/hermanas-hese-stepiu-vilkas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 05:04
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo