Hezbollah - teroristinės organizacijos analizė


Patvirtinimas apie atlikto darbo savarankiškumą. Organizacijos tikslai. Susikūrimo aplinkybės. Veiksmų priemonės. Organizacijos rezultatai, kaita. Veiksmų pateisinimas islamo tradicijomis. Politinė organizacijos reikšmė. Literatūros sąrašas.


Savaime aišku, kaip ir kiekviena politinė ar karinė organizacija, taip ir ši turėjo aiškiai išdėstyti savo tikslus bei siekius. Aiškiausiai jie apibrėžti vadinamajame Hezbollah manifeste, paskelbtame 1985 metų vasario 16 dieną. Jame aiškiai pabrėžiama, jog vienu iš esminių taikinių yra JAV. Tekste ši supervalstybė įvardijama kaip arogantiška supergalia, norinti primesti savo standartus. Izraelis, šiame kontekste, minimas tik kaip JAV kėslų agentas, skleidžiantis žinutę regione. Hezbollah aiškiai primeta save aukos kailyje, kurią skraidžia vakariečių bei sionistų sąjunga.

Laiško skyriuje, tiesiogiai pavadintame „Mūsų tikslai“, dėstoma, kad Hezbollah nenurims kol įvykdys šiuos tikslus:

Ištremti amerikiečius, prancūzus bei jų sąjungininkus iš Libano ir nutraukti Libano kolonijinį statusą.

Nuteisti falangistų partija Libane už visus jų padarytus nusikaltimus prieš musulmonus bei krikščionis.

Kviesti visus nuspręsti savo ateitį ir įkurti musulmonišką valdymą šalyje, nes tik Islamu grįstas valdymas yra teisingas ir gali užtikrinti laisvę bei užkardą tolimesniam imperializmo sklidimui.

Visgi, šios organizacijos tyrėjai pabrėžia, jog Hezbollah pagrindinis tikslas – kova su Izraeliu, nuo kurio okupacijos viskas ir prasidėjo. Vis dėlto, šios organizacijos karinį sparną sudaro kur kas mažesnė kariuomenė, nei pvz Izraelio. Hezbollah naudojama technika, pvz. dar Antrojo pasaulinio karo metais naudotos raketų paleidimo sistemos Katyusha, yra pasenusi, netobulėjanti, o kariuomenė prastai apmokyta. Ir nors šios organizacijos ginkluotė ir tobulėja, pagrindiniu tikslu būtų galima įvardinti išlikimą: jokia kita arabiška jėga nėra pajėgi taip pastovėti prieš Izraelio kariuomenė tiek metų, taip stipriai ir taip tvirtai, kaip Hezbollah.

  • Politologija Analizė
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1268 žodžiai)
  • Universitetas
  • Algirdas
  • Hezbollah - teroristinės organizacijos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Hezbollah - teroristinės organizacijos analizė. (2016 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/hezbollah-teroristines-organizacijos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 14:38
×