Hialurono rūgšties poveikis odai


Įvadas. Oda. Odos sluoksniai. Senstanti veido oda. Kas yra senstanti oda? Kada atsiranda pirmieji senėjimo ženklai. Senstančios odos požymiai. Odos senėjimo procesai ir kaip juos stabdyti. Hialurono rūgštis. Kas yra hialurono rūgštis? Hialurono rūgšties serumai. Hialurono rūgšties injekcijos. Hialurono rūgšties užpildai. Hialurono rūgšties indikacijos ir kontraindikacijos. Hialurono rūgšties kapsulės. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Laikas nenumaldomai ir negailestingai palieka savo pėdsakus žmogaus organizme. Gaila, tačiau jis neaplenkia ir mūsų odos. Oda sensta ir tai yra normalus reiškinys (Stačiokas, 2005). Dermatologų tyrimai rodo, kad biologiškai oda ima senti tik šešiasdešimtais gyvenimo metais..

Odos raukšlėjimasis – tai natūralus procesas. Anksčiau ar vėliau to sulaukiame visi. Galime pastebėti, kad dažnai to paties biologinio amžiaus žmonės atrodo nežymiai ar net labai skirtingai. Paprastai žmonėms, kurių oda stora, ganėtinai ilgą laiką neatsiranda raukšlių ir jie gali džiaugtis gražia bei elastinga veido oda. Kitiems, deja, tenka pastebėti smulkių raukšlelių ankstyvame amžiuje, šiais laikais jau galima pastebėti aštuoniolikmetės veide nežymių raukšlelių, būtent todėl oda rūpintis reikėtų nuolatos jau ankstyvame amžiuje.

Senėjimas yra kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Trečiojo dešimtmečio pradžioje - ketvirtojo pabaigoje prasideda lėtas, iš pradžių nepastebimas senėjimas. Medžiagų apykaitos procesai organizme lėtėja, jau šiuo metu gali išryškėti pirmieji senėjimo požymiai.

Raginis sluoksnis. Raginiame sluoksnyje ląstelės negyvos. Tarpląstelinę erdvę užpildo vandenyje tirpios medžiagos, riebaluose tirpių ląstelių lipidai, cukrus, amino rūgštys, riebalai, riebiosios rūgštys, cholesterinas ir vandenyje tirpios medžiagos. Raginis sluoksnis saugo organizmą nuo neigiamų aplinkos veiksnių bei neleidžia išgaruoti drėgmei.

Blizgusis sluoksnis. Tarp grūdėtojo ir raginio sluoksnių yra įsiterpęs blizgusis sluoksnis, dar dažnai vadinamas Reino barjeru. Jis sudarytas iš gyvų, ir iš negyvų ląstelių. Šiame sluoksnyje vyksta ląstelių suragėjimo procesas. Labai plonas, todėl jis tarsi siena tarp gyvų ir negyvų ląstelių, sudarytas iš plokščių ląstelių, dauguma iš šių ląstelių neturi branduolių.

 Dygliuotasis sluoksnis. Tai pats storiausias epidermio ląstelių sluoksnis. Jis yra sudarytas iš jaunų ląstelių. Per tarpląstelinius plyšius teka limfa, kuri atneša maistinių medžiagų, o panaudotąsias nusineša.

 Hipoderma. Tai yra poodinis ląstelynas kitaip jungiamojo audinio sluoksnis. Įvairiose vietose jis nevienodo storio. Lūpų srityje, ant ausų, vokų srityse jo nėra iš viso. Riebalinis sluoksnis atlieka šilumos reguliavimo funkciją, yra maisto medžiagų sandėlys.

Odos senėjimas – tai genetiškai užprogramuotas procesas, kuris keičia ne tik odos struktūrą, bet ir tuo pačiu metu mūsų estetinę išvaizdą.

Senėjimas tai progresuojantys organizmo pakitimai, kurie yra būdingi visiems. Šie procesai vis stiprėja mes negalime jų išvengti, jie yra visą apimantys ir, žinoma, individualūs (to paties organizmo organai sensta įvairiai ir skirtingai, laiko bandymas išlaikomas nevienodai). Senstant odai, lėtėja regeneracija (odos ląstelių atsinaujinimas), grubėja raginis sluoksnis. Oda sausėja, nes lėtėja riebalinių liaukų veikla. Dehidratuojasi, nes oda netenka savo drėgmės, sunyksta kolagenas, išplonėja epidermis, mažėja odos tonusas.

Brandi oda labai sausa ir išplonėjusi. Juntamas nemalonus tempimo pojūtis bei sausumas, nes nustoja funkcionuoti hormonai, nesigamina estrogenai. Dėl susilpnėjusio odos tonuso, ji yra pakitusios spalvos, pilkšva, blyški ar net gi pageltusi, suglebusi ir raukšlėta. Gali būti tamsių ar šviesių rudos spalvos senatvinių dėmių, karpų, oda tampa itin lengvai pažeidžiama, ją dažnai niežti. Kūno oda tampa pleiskanota, net sudiržusi, ypač ai atsiliepia keliams ir pėdoms.

  • Microsoft Word 65 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2755 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sima
  • Hialurono rūgšties poveikis odai
    10 - 1 balsai (-ų)
Hialurono rūgšties poveikis odai. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/hialurono-rugsties-poveikis-odai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 14:28
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo