Hibridinis elektrinis automobilis


Įvadas. Labai svarbūs hibridinio automobilio komponentai. Hibridinių automobilių rūšys. Series Hibridinis automobilis. Parallel Hibridinis automobilis. Kombinuotas Hibridinis automobilis. „Hibridizacijos“ lygiai. Full hibridas. Medium hibridas. Mild hibridas. Iš tinklo pakraunamas hibridas. Chevrolet Volt- populiariausias iš tinklo pakraunamas hibridas. Išvados. Literatūra.

„Toyota“ pirmąjį hibridinį automobilį pasaulyje – pirmos kartos „Prius“ – pristatė

Japonijos rinkai 1997 metais, 1999 metais – „Honda“ išleido „Honda Insight“.

Neseniai šios dvi gamintojos, taip pat „Ford“, „GM“, „Lexus“ ir „Peugeot“-

įsigyjant hibridinius automobilius, o tai prisideda prie tokių automobilių

Šiuo metu daugiausia visos hibridinės transporto priemonės yra benzininės- elektrinės, tačiau automobilių gamintojai jau pradeda pristatyti ir efektyvesnius dyzelinius - elektrinius modelius. Gamintojai pirmumą teikia benzininiams - elektriniams modeliams,

„Galios paskirstymo mechanizmas“- tai pavarų dėžė jungianti vidaus degimo variklį, generatorių ir elektrinį variklį. Šis įrenginys leidžia abiem varikliams dirbti nepriklausomai vienas nuo kito arba abiem kartu. Taip pat, taip yra suteikiama galimybė vidaus degimo varikliui sukti generatorių ir taip užkrauti baterijas, arba jei reikia, atiduoti galią ratams.

Generatorius- svarbus hibridinio automobilio komponentas, mechaninę vidaus degimo energiją paverčiantis elektrine energija, kuri gali būti naudojama elektros variklio, arba užkrauti baterijas. Kai kuriuose hibridiniuose modeliuose, naudojamas kaip vidaus degimo variklio užvedimo priemonė.

Elektros energija reiškia tai, kad baterija naudojama kaupti energijai, ir kad elektrinis variklis yra naudojamas kaip pagrindinis variklis

Degalai reiškia tai, kad degalų bakas yra reikalingas, ir kad vidaus degimo variklis reikalingas sukurti mechaniniai jėgai, arba tai, kad degdamas kuras gamins elektros energiją.

Priklausomai nuo važiuoklės struktūros (kaip elektrinis ir vidaus degimo varikliai yra tarpusavyje sujungti), galima išskirti kelis hibridinio automobilių tipus: parallel, series ar kombinuotą (combined).

Priklausomai nuo elektrinio variklio galios atidavimo į ratus, galima išskirti mild ir micro tipų hibridus , power assist hibridą, full hibridą ir iš tinklo pakraunamą hibridą.

Priklausomai su kokiu kitu varikliu yra sukombinuotas hibridinio automobilio elektrinis variklis, mes galime išskirti kelių rūšių hibridą: su vidaus degimo varikliu, H2 varikliu, pneumatiniu ar hidrauliniu varikliu

Series hibridinėje sistemoje vidaus degimo variklis suka elektros generatorių, vietoje to, kad tiesiogiai suktų ratus. Tai reiškia, kad tik elektrinis variklis gali tiesiai visą mechaninę galią perduoti į ratus. Generatorius atlieka du darbus: pakrauna bateriją (akumuliatorių) ir veikia kaip elektros variklis, verčiantis hibridinį automobilį judėti iš vietos. Kai reikalinga didelė galia, elektros variklis naudoja pilnai visą galią iš generatoriaus ir akumuliatoriaus.

  • Microsoft Word 1056 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (2088 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Hibridinis elektrinis automobilis
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Hibridinis elektrinis automobilis. (2015 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/hibridinis-elektrinis-automobilis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 11:12
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo