Hidra skaidrės


Hidra. Kas yra hidra? Sistematiniai vienetai Morfologija Ląstelės sandaros ypatumai. Tai gyvūnas, priklausantis gėlavandeniams dilginantiesiems duobagyviams. Sistematiniai vienetai. Karalystė Gyvūnai (Animalia). Morfologija. Ląstelės sandaros ypatumai. Epidermis (ekotderma). Epidermis sudarytas iš raumeninių skaidulų, knidocitų, nervinių ląstelių, intersticinių ląstelių. Knidocitai. Hidros gali atsakyti. Intersticinės ląstelės randamos epitelyje. Audiniai/Kūno danga. Burnos ertmė. Judrumas. Nors paprastai hidra būna vienoje vietoje. Mitybos būdas. Hidros minta nedideliu grobiu (žuvų mailius. Dauginimasis ir vystymasis. Hidros gali daugintis ir lytiniu ir nelytiniu būdu. Lytinis dauginimasis vyksta, kai į vandenį išskirti spermatozoidai pasiekia kiaušidėse esančias kiaušialąstes. Naudota informacija.

Hidros gali atsakyti į dirginimus. Ilgos nervinių ląstelių ataugos susisiekia su nervinio tinklo ląstelėmis; hidrai būdingas nervų tinklas. Virškinamojoje ertmėje yra gastrodermio liaukinės ląstelės. Raumeninės skaidulos pritaikytos judėjimui.

Intersticinės ląstelės randamos epitelyje, nes jos gali virsti kitų tipų ląstelėmis, padeda duobagyviui regeneruoti. Iš jų išsivysto, pavyzdžiui, kiaušidės ir sėklidės. Kaip ir pintys, dilginantieji gali iš mažo gabalėlio atauginti visą organizmą. Jų kūnas pritaikytas atlaikyti ir vandens slėgį.

Nors paprastai hidra būna vienoje vietoje, ji gali čiuožti savo pagrindu, o dar greičiau juda kūlversčiuodama.

Hidros minta nedideliu grobiu (žuvų mailius, dafnijos), kuris pakliūva, kai sudirgina knidocilį ir sukelia nematocitų iškrovą. Hidros čiuptuvais sugauna grobį ir atneša jį į virškinamąją ertmę, o ši išsitempia. Maistą virškinti padeda liaukinių ląstelių išskiriami fermentai, o baigia virškinamųjų ląstelių virškinimo vakuolės.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3702 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (350 žodžiai)
  • Paulius
  • Hidra skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Hidra skaidrės. (2015 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidra-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:29
×