Hidraulika ir termodinamika


Hidromova kas tai. (hidromova).

Hidromovos darbo procesas ir charakteristikos. Hidromovos bendras darbas su varikliu. Hidromovų darbo reguliavimo principas. Reguliuojamojo tipo hidromovos. Dalinio užpildymo hidromovos. Hidromovos su pasukamomis mentėmis. Hidromovos reguliavimas, keičiant cirkuliuojančio skysčio debitą. Savivaldė hidromova. Literatūra.

Esame minėję, kad nereguliuojamo tipo hidromovose, padidėjus slydimui nuo 3 iki 100%, sukimo momentas gali padidėti 25 ir daugiau kartų. Norint sumažinti sukimo momento augimą, didėjant sly-dimui, t. y. vis daugiau apkraunant varomąjį veleną, naudojamos automatiškai besireguliuojančios – savivaldės hidromovos. Šio tipo hidromovose statomi slenksčiai-pertvaros 1 (3.66 pav.). Vidinė hid-romovos ertmė pripildoma darbo skysčio tiek, kad jis cirkuliuotų tik virš slenksčio (3.66 pav., a). Esant mažam slydimui, abu mašinračiai (S ir T) sukasi dideliais greičiais ir cirkuliuojantis hidromovoje debitas yra mažas. Vadinasi, šiuo atveju vyrauja išcentrinės jėgos apie hidromovos sukimosi ašį 0–0. Didėjant slydimui, cirkuliuojančio skysčio debitas didėja, taip pat didėja ir išcentrinės jėgos apie momentinio skysčio sukimosi ašį 0'; išcentrinės jėgos apie hidromovos sukimosi ašį 0–0 mažėja. Skystis nusileidžia žemiau slenksčio ir jo dalis susilaiko prieš slenkstį 2. Be to, aptekant slenkstį, už jo susidaro sūkuriai, dėl ko padidėja energijos nuostoliai.

  • Fizika Referatas
  • Microsoft Word 414 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (3396 žodžiai)
  • Kolegija
  • Saulius
  • Hidraulika ir termodinamika
    10 - 3 balsai (-ų)
Hidraulika ir termodinamika. (2014 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidraulika-ir-termodinamika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 02:43
×