Hidraulikos špera


Skysti veikiancios jegos. Plaukiojimo asis. Praktinis slėgis pritaikymas. Pagrindinis hidrostatikos dėsnis. Hidraulika desniai. Vakuminis slegis. Kunu stabilumas hidraulika. Skysti veikencios jegos. Hidraulika spera. Skysčių kapiliarumas.

Hidraulika kaip mosklas. Realus ir idealus skystis. Skysčių fizikinės savybės. Tankis. Tamprumas. Klampa. Kapiliarumas. Vandens savybes ir ypatingi buviai. Vanduo pereina i kieta arba dujini būvį. Tekantis vanduo pasipildo dujiniais bei kietais kūnais. Tekmes aeracija. Nesmenys. Skystį veikiančios jegos. Sunkio jėga. Inercijos jėga. Hidrostatinis slėgis ir jo savybės. Skysčių pusiausvyros diferencialinės lygtys. Skysčių pusiausvyros diferencialinių lygčių integravimas. Pagrindinis hidrostatikos dėsnis. Pilnutinis, perteklinis (manometrinis) ir vakuminis slėgis. Slėgio matavimo prietaisai. Paskalio dėsnis ir jo praktinis pritaikymas. Vienodo slėgio pavrišiai. Skysčio slėgio jėga veikianti plokščius ir cilindrinius paviršius. Archimedo dėsnis. Kūnų plūdrumas ir stabilumas. Metacentras. Vaterlinija. Krenas. Plaukiojimo ašis. Plaukiojimo plokštuma. Grimzlė.

Hidraulika nagrinėja skyscio pusiausvyros ir judejimo desnius ir nustato šiu desniu praktinio taikymo metodus. Skysčiu vadinamas vienalytis fizikinis kūnas, kurio dalelės yra judrios, silpnai tarpusavy susijusios. Veikiamas slėgio ir temperatūros skystis gali virsti kietuoju arba dujiniu kūnu. Skysčių tūris mažai priklauso nuo slėgio ir temperatūros. Šiuo požymiu skysčiai panašūs į kietuosius kūnus. Skysčiai yra takūs. Jie perima indo formą, kuriame jie yra; tuo jie yra panašūs įdujas. Pagal cheminę sudėtį skysčiai skirstomi į grynuosius ir mišinius (tirpalus), sudarytus iš kelių grynųjų skysčių. Bendra skysčių savybė (tiek grynųjų, tiek mišinių) yra vienalytiškumas (homoggamtoje sutinkami realieji skysčiai, kurie labai mažai keičia tūrį kintant slėgiui ir temperatūrai. Tačiau hidraulikoje reidealiuoju vadinamas toks gamtoje neegzistuojantis, įsivaizduojamasis skystis, kuris yra visiškai nesuspaudžiamas ir visiškai neklampus, Skysčiui tekant tarp jo dalelių nėra trinties jėgų.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (1042 žodžiai)
  • Laimis
  • Hidraulikos špera
    10 - 2 balsai (-ų)
Hidraulikos špera. (2010 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidraulikos-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 05:43
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo