Hidrauliniai cilindrai


Hidrauliniai stumokliai. Hidraulinio cilindro sandara. Naudoti hidrauliniai cilindrai. Teleskopiniai hidrauliniai cilindrai. Hidraulinis cilindras. Hidrauliniai teleskopiniai cilindrai. Hidraulinio cilindro skaiciavimas. Hidrauliniai stumimo cilindrai. Naudoti hidrauliniai presai. Hidrocilindro sandara.

Įvadas. Hidrauliniai cilindrai. Kaip pasirinkti cilindrą? Priedai. Išvados. Nautoda literatūra. Hidraulika [gr. Hydraulikos – vandeninis] – tai mokslas, apie skysčių pusiausvyros ir tekėjimo dėsnius bei naudojimąsi tais dėsniais inžinerinėje praktikoje. Hidraulinių cilindrų panaudojimo sritis yra labai plati. Mano analizuojamu atveju, jie bus naudojami automobilių geometrijos atstatymo stendo tempimo gervėje bei stendo pakėlimo mechanizmui. Šiame rašto darbe analizuosiu bendrą hidraulinių cilindrų struktūrą bei jų pasirinkimo principus. Savo sandara hidrauliniai cilindrai – visiška pneumatinių cilindrų analogija, tačiau jie konstruojami žymiai didesniems darbo slėgiams (net iki 630 bar slėgio), o jų darbo greičiai yra gerokai mažesni, kadangi maksimalų darbo greitį sąlygoja leistinas skysčio tekėjimo hidraulinėje sistemoje greitis, kurį lemia siurblio našumas ir cilindro darbinio paviršiaus plotas.

Siekiant tenkinti kuo platesnius vartotojų poreikius, yra sukurta įvairių konstrukcijų cilindrų. Kaip ir pneumatikoje naudojami vienkrypčiai ir dvikrypčiai cilindrai. Specifinė hidraulinių vienkrypčių cilindrų, naudojamų keltuvuose realizacija – plunžeriniai cilindrai. Tai cilindrai, kurių stūmoklio ir koto diametrai yra vienodi (žiūrėti 1pav. ) taip g dvikrypčiai cilindrai, kaip ir pneumatikoje, būna vienkočiai ir dvikočiai, teleskopiniai ir tandeminiai, amortizuoti ir be amortizacijos.

Gaminant pneumatinius cilindrus prisilaikoma tam tikrų standartų, liečiančių cilindro vidinį diametrą, koto diametrą ir vienkočio cilindro darbinių paviršių santykį ? = ad/ak; čia ad – stūmoklio paviršiaus plotas tiesiogine stūmimo kryptimi, a realiems cilindrams neįmanoma taip suderinti jo vidinį ir koto diametrus, kad būtų gaunamos tikslios standartinės ö reikšmės. Žemiau lentelėje pateikiamo hidraulinis cilindras, kurio ö – yra vadinamas diferenciniu cilindru. Jo ypatybė ta, kad panaudojus specialią (diferencinę) jungimo schemą galima dvigubai padidinti kot skirstytuvui esant dešinėje padėtyje, cilindro kotas bus išstumiamas greičiu, kurį lemia siurblio našumas, cilindro stūmoklio darbinio paviršiaus ploto ir tam tikra dalimi apkrova. Maksimalią vystomą jėgą šiuo atveju lemia maksimalaus darbo linijos slėgio, nustatomo slėgio reguliavimo vožtuvu santykis su cilindro darbo paviršiaus plotu.

  • Microsoft Word 123 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (949 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raimis
  • Hidrauliniai cilindrai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Hidrauliniai cilindrai. (2011 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidrauliniai-cilindrai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:20
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo