Hidrauliniai skysčiai


Įvadas. Hidraulikos skysčiai. Hidroskysciu funkcijos. Hidroskysciu funkcijos. Hidroskysciu charakteristikos. Klampa. Hidraulinių skysčių rūšys. Hidraulinių sistemų skysčiai. Išvada. Literatūra.

Pripažinkim, kad hidraulinės sistemos dalys yra brangios. Apmaudu, kai jas tenka keisti dažniau nei priklauso. Savininkui tai didina išlaidas ir mažina pelną. Technikos vadovui ir mechanikui – mažina biudžetą bei našumą. Dėl ko hidraulinės sistemos dalys genda netgi anksčiau laiko? Ekspertai teigia, jog hidraulinė alyva nėra tiesiog eksploatacinė medžiaga. Ji yra viena iš svarbiausių bet kurios hidraulinės sistemos komponentų dalių. Hidraulinė alyva negali būti perkama atsižvelgiant tik į kainą. Tai, kad alyva atitinka DIN normas reiškia kad ji tinka žemo slėgio hidraulinėms sistemoms. O praktika parodo, kad alyvos dažnai net neatitinka skelbiamos charakteristikos. Atlikus 15 garsiausių Lietuvoje parduodamų hidraulinių alyvų tyrimus, paaiškėjo, kad dauguma jų net nesiekia DIN reikalavimų! Tuo metu, alyvos savybės turi viršyti DIN normas tam, kad sudarytų tinkamas darbo sąlygas šiuolaikinėms standartinėms bei aukšto slėgio hidraulinėms sistemoms. Netgi žinomas alyvos gamintojas dažnai nereiškia išskirtinės alyvos kokybės. Todėl, perkant alyvą, rekomenduojame tikrinti konkrečios partijos faktines alyvos savybes. Sutaupyti keli litai perkant pigesnę hidraulinę alyvą paprastai kainuoja tūkstančius, jei įvertinsite įrengimo remonto išlaidas. Kodėl skirtingų gamintojų hidraulinė alyva kainuoja skirtingai? Alyvos kaina priklauso ne tik nuo jos gamintojo išreklamuoto vardo, bet ir dėl daug kitų faktorių. Nepamirškite, kad milijoninės sumas, išleistas brangioms reklamoms, gamintojai susigražina iš pačių vartotojų. Kiti gamintojai tiesiog investuoja ne į reklamą, o į produkto išskirtinę kokybę, tai įrodo praktika (Hidraulinė įranga tarnauja gerokai ilgiau: negenda siurbliai, nesproginėja šlangos, alyva neprasiveržia pro riebokšlius. Pirmas nekokybiškos hidraulinės alyvos požymis -tai pajuodusi alyva). Kokybiškos alyvos kainai įtaką daro bazinės alyvos grynumas ir švarumas (arba užterštumas), antikorozinės, antioksidacinės, putojimo, oro ir vandens atskyrimo savybės, bei kiti svarbūs kokybės reikalavimai.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (2072 žodžiai)
  • Kolegija
  • Hidrauliniai skysčiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Hidrauliniai skysčiai. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidrauliniai-skysciai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 14:41
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo