Hidraulinis spaustuvas


Įvadas. Mechanizmo technologinė analizė, apžvalga. Alternatyvių įrenginių apžvalga. Skaičiuojamoji dalis. Hidraulinės sistemos skaičiavimai. Spaustuvo atsparumo lenkimui tikrinimas Solidworks programa. Kaštų ir naudos analizė. Aplinkos, darbo ir gaisrinė sauga. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Hidrauliniai spaustuvai yra papildoma ekskavatorių su atbuliniu kaušu įranga, skirta suimti įvairių formų griovimo atliekoms, nuolaužoms, pakelti medžiams ir visa tai pernešti į kitą vietą. Spaustuvai yra gaminami taip, kad jų nenaudojant jie netrukdytų ekskavatoriui atlikti kasimo darbų, taip pat, dėl savo paprastos konstrukcijos, jie gali būti greitai pašalinami nuo ekskavatoriaus strėlės bei vėl sumontuojami ant jos. Visų gamintojų spaustuvai pasižymi tuo, kad jie yra lenktos formos, turi kampuotus dantis, o tai užtikrina geresnes nuolaužų ar kitų objektų suėmimo galimybes.

Šio kursinio tikslas – išsiaiškinti skirtingų gamintojų gaminamus hidraulinius spaustuvus, apžvelgti techninius ypatumus ir suprojektuoti panašų mechanizmą, skirtą ekskavatoriui su atbuliniu kaušu.

Mechanizmas naudojamas siekiant padidinti ekskavatoriaus universalumą, t. y. padedant ekskavatoriui pakelti ir perkelti didesnes nuolaužas nei leidžia ekskavatoriaus kaušas. Hidraulinis spaustuvas montuojamas ant ekskavatoriaus manipuliatoriaus strėlės taip, kad kartu su kaušu veiktų kaip žnyplės.

Hidraulinio spaustuvo dizainas primena dvidantes šakes, tai padidina spaustuvo galimybes suimti įvairių formų nuolaužas ir kitokius objektus, kaip medžius, stulpus ar didelius betono gabalus.

Kadangi spaustuvas yra dvidančių šakių pavidalo, jo nenaudojant, spaustuvas prie kaušo strėlės priglunda taip, kad jis netrukdytų ekskavatoriui atlikti kasimo darbų. Kai spaustuvas yra reikalingas, jis geba atsilenkti už kaušo kasimo linijos, o tai padeda geriau suimti įvairias nuolaužas.

Priklausomai nuo naudojamo ekskavatoriaus kaušo tipo skiriasi hidraulinių spaustuvų parametrai:

Alternatyva „Bobcat“ įmonės gaminamiems hidrauliniams spaustuvams yra „Lemac“ įmonės hidrauliniai bei mechaniniai spaustuvai. Šios įmonės gaminami spaustuvai gali būti montuojami ant bet kokio ekskavatoriaus su atbuliniu kaušu strėlės. Spaustuvai taip pat yra lenktos formos, o, tai užtikrina geresnes objektų suėmimo galimybes, taip pat spaustuvas gali turėti iki keturių dantų.

Kita alternatyva yra „Central Fabricators“ įmonės gaminami hidrauliniai spaustuvai. Jie taip pat yra montuojami ant ekskavatorių su atbuliniu kaušu strėlės. Kitaip nei kitų gamintojų hidrauliniai spaustuvai, „Central Fabricators“ įmonės spaustuvai gali būti su papildomomis briaunomis ant spaustuvo dantų arba spaustuvas gali būti pritaikytas griovimo darbams, t.y. spaustuvo plokštė ir dantys yra su papildomomis iškyšomis.

  • Microsoft Word 874 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1891 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovydas
  • Hidraulinis spaustuvas
    10 - 2 balsai (-ų)
Hidraulinis spaustuvas. (2017 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidraulinis-spaustuvas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 00:47
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo