Hidroelektrinė projektas


Hidroelektrinė. Tikslas. Šio referato tikslas paaiškinti ir apžvelgti. Uždaviniai. Paaiškinti, kas yra hidroelektrinė ir papasakoti hidroelektrinių istoriją Lietuvoje bei pasaulyje. Hidroelektrinė (HE). Tai elektros energijos gamybos įmonė ar įrenginys. Istorija. Pirmoji hidroelektrinė buvo pastatyta 1868–1870 m. Elektros gamyba. Elektros energijos gamyba. Privalumai. Gaminama elektra yra pigesnė už gaminamą šiluminėje elektrinėje. Trūkumai. Statyba vyksta palyginus. Įtaka gamtai. Labiausiai nuo hidroelektrinių užtvankų nukenčia žuvys. Didžiausios hidroelektrinės Lietuvoje. Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė (Kaunas) - maksimali galia 100,8 MW. Didžiausios hidroelektrinės pasaulyje. Trijų tarpeklių užtvanka (Kinija) – maksimali galia 22500 MW. Apibendrinimas. Prieš maždaug 150 m. Išrasta hidroelektrinė elektrą gamina vandens srovės pagalba. Šaltiniai. Ačiū.


Šio referato tikslas paaiškinti ir apžvelgti, kas yra hidroelektrinė, kokie jos veikimo principai, teigiami bei neigiami bruožai. Prisiminus istorinius faktus, išsiaiškinti kaip atsirado hidroelektrinės. Apžvelgti Lietuvos ir pasaulio hidroelektrines.

Paaiškinti, kas yra hidroelektrinė ir papasakoti hidroelektrinių istoriją Lietuvoje bei pasaulyje; Išdėstyti hidroenergijos elektrinių veikimo principus; Pateikti teigiamus ir neigiamus bruožus; Paminėti Lietuvos ir pasaulio elektrines bei jų skirtumus, ateities galimybes.

Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė (Kaunas) - maksimali galia 100,8 MW. Balskų hidroelektrinė (Tauragės apskritis) – maksimali galia 2,9 MW. Antalieptės vandens jėgainė (Antalieptė) – maksimali galia 2,55 MW.

Trijų tarpeklių užtvanka (Kinija) – maksimali galia 22500 MW. Itaipu hidroelektrinė (Brazilija – Paragvajus) – maksimali galia 14000 MW. Guri hidroelektrinė (Venesuela) – maksimali galia 10200 MW.

Prieš maždaug 150 m. Išrasta hidroelektrinė elektrą gamina vandens srovės pagalba, todėl neteršia gamtos, jos elektros gavybos būdas yra gana pigus, bet pastačius tokią elektrinę netenkama didelė žemės ploto teritorija. Taip pat nukenčia ne tik aplinka, bet ir pati gamta, yra sutrikdomas žuvų judėjimas. Ateityje -žadama įrengti naujojo tipo hidrokinetines elektrines, kurioms nereikalingos užtvankos, todėl nėra trukdoma žuvininkystei.

  • MS PowerPoint 5067 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (521 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Hidroelektrinė projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Hidroelektrinė projektas. (2018 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidroelektrine-projektas.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 00:57
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema