Hidroelektrinė referatas (2)


Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Hidroelektrinė. Hidroelektrinių tipai. Hidroelektrinių statymo vietos. Hidroelektrinių istorija. Pasaulyje. Lietuvoje. Hidroelektrinės veikimo principai. Hidroelektrinių privalumai. Hidroelektrinių trūkumai. Hidroelektrinių neigiama įtaka gamtai ir aplinkai. Lietuvos hidroelektrinės. Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė (Kaunas). Balskų hidroelektrinė (Tauragės apskritis). Antalieptės vandens jėgainė (Antalieptė). Pasaulio hidroelektrinės. Trijų tarpeklių užtvanka (Kinija). Itaipu hidroelektrinė (Brazilija – Paragvajus). Guri hidroelektrinė (Venesuela). Lietuvos ir pasaulio hidroelektrinių skirtumai. Valstybės, kurios daugiausiai pagamina elektros energijos hidrojėgainėse Europoje. Hidroelektrinių ateities galimybės. Išvados. Šaltiniai.


Šio referato tikslas paaiškinti ir apžvelgti, kas yra hidroelektrinė, kokie jos veikimo principai, teigiami bei neigiami bruožai. Prisiminus istorinius faktus, išsiaiškinti kaip atsirado hidroelektrinės. Apžvelgti Lietuvos ir pasaulio hidroelektrines, paminėti jų skirtumus. Išsiaiškinti, kokios pasaulio valstybės daugiausiai naudoja vandens energiją.

Paaiškinti, kas yra hidroelektrinė ir papasakoti hidroelektrinių istoriją Lietuvoje bei pasaulyje;

Paminėti Lietuvos ir pasaulio elektrines bei jų skirtumus, ateities galimybes.

Hidroelektrinės dažniausiai statomos upių arba upelių vagose, jų žemumose arba vingiuotų vagų ruožuose. Šių elektrinių pagrindinis statinys yra užtvanka, kuri patvenkia upę ir sudaro vandens slėgį. Kuo didesnė upė, tuo didesnį vandens slėgį galima išgauti.

Sprendžiant žuvininkystės problemas, kai kuriose upėse arba jų ruožuose įrengti žuvitakius.

Sudaro dvi hidrojėgainės, kuriose stovi 26 hidroagregatai, kiekvienas gaminantis po 860 MW, – iš viso 22 400 MW.

Lietuvos ir pasaulio didžiausių hidroelektrinių pagaminamos elektros skirtumai viršija 220 kartų. Norint, kad apsimoketų hidroelektrinės statyba reikalingos yra didelės ir sraunios upės, kuriu Lietuvoje beveik nėra. Taip pat Lietuvoje yra didelis politikų nusiteikimas prieš šio tipo elektrines. Tačiau, pagal energetikos rinkos analitikų prognozę po 15-20 m. situacija turėtų pasikeisti iš esmės. Laukiama perspektyva tokia pati kaip ir vėjo energijos, kuri dar prieš gerus 15 metų, dėl netobulų technologijų nebuvo patraukli investuotojams.

2009 m. kompanija HGE hidrokinetinę technologiją užpatentavo Amerikoje ir užsienyje. Turbinų diegimas žemutiniame bjefe šalia esamų hidroelektrinių vadinamos “Hydro+”, tai reiškia pažangią hidroenergetiką.

Prieš maždaug 150 m. Išrasta hidroelektrinė elektrą gamina vandens srovės pagalba, todėl neteršia gamtos, jos elektros gavybos būdas yra gana pigus, bet pastačius tokią elektrinę netenkama didelė žemės ploto teritorija. Taip pat nukenčia ne tik aplinka, bet ir pati gamta, yra sutrikdomas žuvų judėjimas. Ateityje -žadama įrengti naujojo tipo hidrokinetines elektrines, kurioms nereikalingos užtvankos, todėl nėra trukdoma žuvininkystei. Lietuvoje yra nedaug didelių hidroelektrinių, dauguma yra tik vietinės reikšmės. Pasaulyje šis elektros gavybos būdas naudojamas plačiau ir aprūpina elektra ištisus miestus.

  • Microsoft Word 1750 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2270 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Hidroelektrinė referatas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Hidroelektrinė referatas (2). (2018 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidroelektrine-referatas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 13 d. 20:30
×