Hidroelektrinė


Bjefas. Pirmoji hidroelektrine pasaulyje kregsaide. Hidroelektrines. Pirmoji pasaulio hidroelektrinė. Spiralines hidro elektrine. Hidro generatoriai. Hidroakumuliacinė elektrinė spiralinis kamera. Viršutinis bjefas. Hidroelektrine procesas. Pirmoji hidroelektrine.

Įvadas. Techniniai, ekonominiai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinių režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai – ekonominiai skaičiavimai. Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimas. Elektrinių savosios reikmės. Elektrinių valdymas. Pagrindinių elektros įrenginių specifikacija.

Elektros energijos poreikiai pasaulyje nuolat didėja, elektros naudojimas pasižymi paprastumu. Nuo elektros energijos ūkio priklauso kitų ūkio šakų vystymasis. Elektros energija, kuri yra pagaminama elektrinėse, šviesos greičiu perduodama vartotojams. Šiame darbe projektuosime hidroelektrinę. Hidroelektrinė (he), tai elektros energijos gamybos įmonė ar įrenginys, kuriame mechaninę energiją elektros energijai gauti sukuria pratekančio vandens sukama vandens turbina, sujungta su elektros energiją gaminančiu generatoriumi. Hidroelektrinės potencinė energija dažniausiai sukaupiama užtvenkus upes.

Pirmoji hidroelektrinė buvo pastatyta 1868 – 1870 m. Kregsaide (cragside) anglijoje, tiekusi energiją kelioms elektros lemputėms lordo armstrongo dvare. 1882 m. Jav, epltone (appleton) pastatyta pirmoji komercinė hidroelektrinė. 1895 m. Tasmanijoje pastatyta pirmoji viešoji hidroelektrinė, tiekusi energiją launčestono miesto gatvių apšvietimui.

Hidroelektrinės privalumas yra tai, kad gaminama elektra yra pigesnė už gaminamą šiluminėje elektrinėje, nepaisant to, kad brangiai kainuoja užtvankos statyba, nes naudoja praktiškai nemokamą kurą. Be to, vanduo yra atsinaujinantis energijos šaltinis, leidžiantis pagal galimybes sumažinti dažniausiai importuojamų kuro rūšių – anglių, naftos produktų ir gamtinių dujų poreikius energijos gamybai. Elektros gamyba hidroelektrinėje neteršia aplinkos. Hidroelektrinės agregatus galima greitai įjungti ir išjungti pagal elektros energijos poreikio padidėjimą ar sumažėjimą. Tačiau turi ji ir trūkumų. Statyba vyksta palyginus ilgai. Užtvankos suformuotas vandens telkinys užima dideles teritorijas, dažniausiai visam laikui palaidodamas žemės ūkio naudmenis. Daugelio hidro – turbina, – generatorius, – transformatorius, – čiulpvamzdis, – slėgimo vamzdis, vb – viršutinis bjefas, žb – žemutinis bjefas.

Vanduo iš viršutinio bjefo pro užtvankos angas patenka į hidroturbinos spiralinę kamerą, o po to į pačią turbiną. Iš turbinos vanduo pro čiulpvamzdį patenka į žemutinį bjefą. Turbina suka generatorių ir jo gaminama elektros energija perduodama į skirstyklą.

He statomos prie upių, kur yra tam tinkamos sąlygos, o pagaminta elektra dažniausiai atiduodama į paaukštintos įtampos tinklą. Skirstykla statoma šalia pačios elektrinės ant upės kranto arba priklausomai nuo sąlygų. Elektrinės darbas priklauso nuo vandens kiekio viršutiniame baseine, nuo debito, taip pat ir nuo to ar žemutiniame bjefe tenkinami sanitarinių normų reikalavimai.

  • Microsoft Word 1868 KB
  • 2011 m.
  • 50 puslapių (7518 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautas
  • Hidroelektrinė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Hidroelektrinė. (2011 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidroelektrine.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:12
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo