Hidroelektrinės projektavimas


Hidroelektrines schema. Kursinis darbas hidroelektrinė. Jungtuvu parinkimas. Skyrikliu parinkimas. Kursinis darbas hidroelektrines. Elektriniu ir pastociu kursinis projektas. Generatoriaus struktūrinė schema. Jungtuvu ir skyrikliu parinkimas. Hidroelektrines projektai lietuvoje. Hidro elektrinės schema.

Įvadas. Elektrinės technologinis procesas. Techniniai-ekonominiai rodikliai. He elektrinės dalies projektas. Duomenys projektavimui. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinės režimų analizė. Transformatorių parinkimas. Elektrinės variantų finansinis palyginimas. Trumpųjų jungimų srovių skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimas. Jungtuvų parinkimas. Skyriklių parinkimas. Matavimo transformatorių parinkimas. Elektrinių sąvosios reikmės. Pagrindinės schemos parinkimas.

Lietuvoje pirmoji elektrinė pradėjo veikti 1892 m. Rietave. 1900 m. Kaune sugaudė pirmoji Lietuvos viešoji centrinė elektrinė. Abiejų šių elektrinių generatorius suko garo mašinos. XX a. Pirmajame dešimtmetyje Virvytės žemupyje įrengta pirmoji hidroelektrinė.

Kadangi užduotyje nenurodytas ryšys tarp sistemos ir vartotojo, todėl sudarant schemas priimu, jog vartotojo elektrinis ryšys su sistema yra silpnas. Schemos pateikiamos 1 ir 2 paveiksluose.

Parinkti elektrinių ir pastočių pagrindinę elektrinės schemą gana sudėtinga. Schema turi būti galimai pigi, patikima, lanksti ir patogi eksploatuoti. Universalių schemų, tinkančių visokioms sąlygoms, nėra, kaip nėra ir formalizuoto universalaus metodo, kuris tenkintų visus reikalavimus. Schema parenkama atsižvelgiant į elektrinės ir pastotės tipą, paskirtį ir vietą energetikos sistemoje, generatorių, transformatorių, linijų galią ir skaičių, vietinę apkrovą ir jos galią, elektros tiekimo patikimumą, elektros tinklo, prie kurio prijungiama elektrinė, schemą ir įtampų skaičių, sistemos galios rezervą, sistemos ir elektrinės išplėtimo perspektyvą, trumpojo jungimo srovės dydį ir panašiai.

  • Elektrotechnika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 410 KB
  • 2012 m.
  • 32 puslapiai (4475 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erikas
  • Hidroelektrinės projektavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Hidroelektrinės projektavimas. (2012 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidroelektrines-projektavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:55
×