Hidroenergija


Hidroenergetika referatas. Hidroenergija referatas. Hidroenergetika. Referatai. Hidroenergija skaidres. Hidroenergijos skaidres. Kas vadinama hidroenergija. Hidroenergija referatai.

Žmonėms visuomet reikėjo ir reikės energijos savo tikslams.Šiuo metu mes naudojama dviejų tipų energiją,kuria pritaikome savo kasdieniniams poreikiams.Pirmasis energijos tipas yra neatsinaujinantys energijos ištekliai,kuriuos sudaro:nafta,durpės,degieji skalūnai,akmens anglis,gamtinės dujos ir branduolinis kuras.Be šio energijos tipo yra ir kitas,tai atsinaujinantys energijos šaltiniai. Šį tipą sudaro: saulės, vėjo ir vandens energija. Pirmasis tipas, kuri nes naudojame yra daug labiau pritaikytas savom poreikiams įgyvendinti, tačiau reikia atsižvelgti i tai, og neatsinaujinantys energijos ištekliai yra riboti ir jei toliau tokiais tempais naudosime juos, tai yra maždaug paskaičiuota, jog jų užteks 100-140 metų, o gamtinių dujų dar mažiau vos 35 metams. Taip pat svarbus aspektas naudojant šiuos energijos išteklius yra kylančios kainos, juk kuo toliau tuo iš gilesnių šaltinių juos reikia išgauti.Įvertinus šiuos aspektus ir supratus, jog mes esame ribotai priklausomi nuo šių neatsinaujinančių energijos išteklių, pradėjome didelį dėmesį skirti atsinaujinantiems energijos ištekliams ir panaudoti juos savo reikmėms kaip įmanoma labiau, taip sumažinant neatsinaujinančių išteklių panaudojimą. Svarbią vietą atsinaujinančiu energijos išteklių dalyje užima vandens energija arba kitaip dar vadinama hidroenergija. Hidroenergija vadinama atsinaujinančiu energijos šaltiniu, nes žemės vanduo nuolat pasipildo krituliais.

Žmonėms visuomet reikėjo ir reikės energijos savo tikslams. Taip pat svarbus aspektas naudojant šiuos energijos išteklius yra kylančios kainos, juk kuo toliau tuo iš gilesnių šaltinių juos reikia išgauti. Hidroenergija vadinama atsinaujinančiu energ vandens energija-viena iš atsinaujinančių energijos išteklių krypčių,kuri šiuo metu yra aktualiausia ir labiausiai nagrinėjama sritis energijos gamybos dalyje. Vandens energija yra svarbi tuo, kad net 71% žemes rutulio sudaro vanduo. Šį vandenį sudaro pasaulio vandenynas, į kurį įeina jūros ir vandeninai. Stengiantis panaudoti šią vandens energija, buvo pradėta kurti pirmosios vandens energija naudojantys įrengimai-tai hidroelektrinės. Tačiau dar prieš hidroelektrinių atsiradimą buvo vandens energija panaudojama ir kitiems tikslams ir poreikiams įgyvendinti. Tad norint kalbėti apie dabartines hidroelektrines reikėtų paanalizuoti ir prisiminti senovę. Juk žmonės be maisto gali išbūti savaites, o be vandens vos pora parų, taip ir atsirado poreikis panaudoti vandenį savo tikslams.

Bėgant metams žmonės suprato, jog vandenį galima panaudoti savo tikslams palengvinant darbus buityje. Taip atsirado vandens ratai, kurie buvo prijungiami prie girnapusių, kad maltų javus į miltus. Šis vandens panaudojimas buvo daugiau kaip prieš 2000 metų senovės graikijoje ir egipte. Pradėjus naudoti šiuos vandens ratus buvo.

Galima pagaminti didelius kiekius maisto, dėl to įvyko darbų pasidalijimas ir civilizacijos augimas. Toliau bėgant laikui žmonės suprato,jog šią vandens energija galima panaudoti ne vien miltams gaminti,bet ir tekinimo staklių, pjūklų ir audimo staklių sukimui, siekiant pagaminti tokias prekes, kaip baldus ir audinius. Iki 18 amžiaus gamyklos masiškai gamino šiuos produktus, tai paskatino dar didesnį darbų pasidalijimą ir didelių miestų augimą. Taip panaudojant vandens energija nuo paprasčiausiu vandens ratų žmonės tobulėjo,kurdami civilizuota visuomenę.

Elektros generatoriaus išradimas baigiantis 19 amžiui parodė naują kelią, kaip naudoti hidroenergiją ir paskatino civilizacijos augimą dar spartesniu tempu. Sujungus vandens turbinas ir generatorius diržais ir pavaromis, buvo sukurtas patikimas elektros energijos šaltinis, kuris gali būti naudojamas elektrinėse ir versle ištisą parą. Energijos panaudojimas tobulėjo gana progresyviai,tačiau buvo tokių laiku,kai jis sustodavo ir nebūdavo daromi nauji įrengimai,kurie naudojo vandens energija. Visatai buvo pasaulio mastu,o kas tuomet dėjosi Lietuvoje.

  • Elektrotechnika Referatas
  • Microsoft Word 2777 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (3868 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zeke
  • Hidroenergija
    10 - 1 balsai (-ų)
Hidroenergija. (2011 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidroenergija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 09:52
×