Hidromasažas


Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras. Hidromasažas mokinė. Hidromasažas povandeninis masažas hidromasažo povandeninio masažo kilmė. Hidromasažas povandeninis masažas - hidroterapijos dalis. Šiluminį , mechaninį ir cheminį. Hidromasažas povandeninis masažas – kineziterapijos dalis. Hidromasažo tipai. Povandeninis masažas. Masažinė vonia. Oro ir vandens masažas. Vandens ir oro masažo kapsulė tai. Masažiniai dušai. Indikacijos ir kontraindikacijos. Vandens masažas - malonumas ir nauda. Naudota literatūra.


Hidromasažas jau prieš daugelį metų yra pripažintas, kaip medicininė priemonė. Hidromasažas yra žinomas ir naudojamas nuo senų laikų. Romiečiai išpopuliarino hidromasažą supažindindami ir mokindami apie vonių bei masažų naudą. Romėnų vonios buvo žinomos kaip puikus atsipalaidavimo šaltinis, kuriuo galėjo naudotis turtingieji bei laisvi tų laikų žmonės.

Šiuolaikinis hidromasažas buvo išpopuliarintas Tobias Smollet 1752 m., kai jis parašė straipsnį „Vandens išorinis panaudojimas“ 1968 m. Candido sukūrė pirmąją sūkurinę vonią, kuri buvo pavadinta jo garbei. Ji buvo skirta jo sūnui, išradimų tėvas padėjo sumažinti būklę, kurią sukelia artritas. Nuo to laiko hidromasažas įgijo vis didesnį populiarumą. Kiekvienais metais buvo sukuriami vis labiau ištobulinti hidromasažo įrankiai ir įranga.

Hidromasažas (povandeninis masažas) - hidroterapijos dalis

Hidromasažas (povandeninis masažas) plačiai naudojamas ir priskiriamas hidroterapijai. Dažniausiai jis atliekamas gėlu vandeniu.

Hidromasažas (povandeninis masažas) – kineziterapijos dalis

Hidromasažas (povandeninis masažas) - masažas atliekamas vandens srove esant slėgiui. Palankiai veikia organizmą, kaip vandens, srautas taip ir oro srautas. Šiandien daug kineziterapijos, hidroterapijos centrų, gydymo įstaigų, o taip pat pirčių, dušų ir baseinų pasirengę atlikti hidromasažą.

Oro ir vandens masažas, arba "perlinis", praturtina vandenį vonioje mažų oro burbuliukų srautu. Kūno masažas oro burbuliukais atliekamas 36-37 ºC vandenyje. Kompresorius pučia pašildytą orą į tankiai išdėstytus oro masažo purkštukus vonios dugne, taip sudarydamas burbuliukų efektą. Odos nervų receptorius veikia temperatūriniai ir mechaniniai faktoriai. Daugybė oro burbuliukų, iškylančių į paviršių, veikia kaip minkštųjų kūno audinių masažas, skatina kūno vidaus ir paviršiaus šilumos mainus, veikia kraujagyslių šiluminę reguliaciją bei palengvina medžiagų apykaitą. Oro masažas taip pat daro didelį poveikį limfinės sistemos veiklai ir kraujo spaudimui. Pasižymi teigiamu poveikiu gydant įvairius potrauminius, uždegiminius sąnarių ir raumenų susirgimus, bei apatinių galūnių kraujotakos ir funkcinės nervų sistemos sutrikimus. Perlinėje vonioje gali būti taikoma masažinė lazdelė, masažinis šepetėlis, kuriais galima atlikti lokalios kūno dalies masažą. Sustiprinant „perlinės“ vonios poveikį žmogaus sveikatai, galima šias vonias praturtinti eteriniais aliejais ar natūraliosiomis druskomis. Kunkuliuojantis vanduo kartu su oro burbuliukais ypač veiksmingai išsklaido esamą eterinį aliejų, ar ištirpdo druskas. Kas padeda atsiverti odos poroms ir efektyviai pasisavinti.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1863 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Egle
  • Hidromasažas
    10 - 4 balsai (-ų)
Hidromasažas. (2016 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidromasazas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:30
×