Hidromechanikos kursinis darbas


Užduotis. Apskaičiuojami parinktų hidraulinių cilindrų darbinių paviršių plotai. Stūmoklio greitis darbo eigos metu. Apkrovoms nugalėti reikalingo slėgio skaičiavimas. Hidraulinių kelio nuostolių skaičiavimas.

Schemoje pavaizduota supaprastinta staklių revolverinės galvutės pasukimo ir fiksavimo mechanizmo hidraulinės pavaros principinė schema. Šio mechanizmo pagrindą sudaro krumpliuota mova ir krumpliaračio – krumpliastiebio pavara, kurios valdomos dviem vienkočiais hidrauliniais cilindrais C1.0 ir C2.0. Krumpliuota mova jungia krumpliaratį su revolverine galvute.

Pradiniu laiko momentu abiejų hidraulinių cilindrų kotai įtraukti, krumpliaratis yra žemutinėje padėtyje, krumpliuotos movos darbiniai paviršiai atjungti, revolverinė galvutė atjungta nuo krumpliaračio ir užfiksuota. Kai reikia pasukti revolverinę galvutę ir pakeisti įrankius, skirstytuvas perjungiamas į „b“ poziciją ir atliekamas perėjimas I. Skystis paduodamas į hidraulinį cilindrą C1.0 pro angą 2, stūmoklis keliamas į viršų kartu su krumpliaračiu; tuo pačiu krumliaratis per krumpliuotą movą sujungiamas su revolverine galvute ir išjungiamas revolverinės galvutės fiksatorius. Pakilus hidraulinio cilindro C1.0 stūmokliui į viršutinę padėtį, atsidaro cilindro korpuse esanti anga 6 ir atliekamas perėjimas II. Skystis paduodamas į hidraulinį cilindrą C2.0, jo stūmoklis perslenka krumpliastiebį kairėn, pasukdamas krumpliaratį ir revolverinę galvutę į reikiamą padėtį. Baigus revolverinės galvutės pasukimo operaciją, skirstytuvas perjungiamas į „a“ poziciją ir atliekamas III perėjimas. Skystis paduodamas į viršutinę cilindro C1.0 ertmę, stūmoklis perslenkamas žemyn, įjungiamas revolverinės galvutės fiksatorius, išjungiama krumpliuota mova ir krumpliaratis atskiriamas nuo revolverinės galvutės. Pasiekus cilindro C1.0 stūmokliui žemutinę padėtį, atsidaro anga 4, esant C2.0 korpuse, ir atliekamas IV perėjimas. Skystis linija 4 – 4 paduodamas į cilindro C2.0 koto ertmę, jo stūmoklis kartu su krumpliastiebiu perslenkamas dešinėn, krumpliaratis atsukamas į pradinę padėtį. Pasibaigus visam keturių perėjimų ciklui, skirstytuvo elektromagnetai išjungiami ir jis grąžinamas į neutralią poziciją.

  • Microsoft Word 10181 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1351 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Hidromechanikos kursinis darbas
    10 - 10 balsai (-ų)
Hidromechanikos kursinis darbas. (2015 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidromechanikos-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 01:39
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo