Hidrosfera ir geografinės zonos


Geografinės zonos Tundra. Drėgnieji pusiaujo miškai. Hidrosfera. Hidrosferos dalys. Pasaulio vandenys. Skirstoma į. Potvynių ir atoslūgių skirtingą lygį jūrose ir vandenynuose lemia. Šiltosios, šaltosios srovės yra dėl. Vidaus (sausumos) vandenys. Vidaus vandenys skirstomi į. Upės. Ežerai. Meteoritinių ežerų yra labai mažai. Kraštovaizdis. Platuminis ir vertikalus zoniškumas. Geografinės zonos.


Vandenynus. Pasaulio vandenynų druskingumas- 35 %o Jį lemiantys veiksniai: 1. Geografinė platuma (lemia garavimą), 2. Kritulių kiekis, 3. Įtekančių jūrų skaičius.

Jūras. Jūros- tai vandenynų dalys, daugiau ar mažiau nuo jo atskirta reljefo. Jūrų rūšys: 1.Vidinės (jungiasi su sąsiauriais), 2. Išorinės (pakraštinės), 3. Tarpsalinės, 4. Jokiam tipui nepriskirta jūra- Sargasų, nes ji- „Jūra be krantų“, nėra prie jos nei salų, nei žemynų. Jos ribos- Šiltosios ir šaltosios vandenynų srovės: Šiltosios- Golfo ir Šiaurės pasatų, Šaltoji- Kanarų.

Ryšys su vandenynais. Pakraštinėse jūrose jie žymiai stipresni, o vidinėse-atvirkščiai.

Dugno reljefas (kuo giliau ir siauriau įsiterpę į sausumą, tuo potvyniai aukštesni, stipresni ir atvirkščiai)

Šiltosios: Golfo (ir jos tęsinį), Šiaurės Atlanto, Aliaskos, Brazilijos, Rytų Australijos, Kurošijo.

Šaltosios: Vakarų vėjų, Peru (Humbolto) (dėl jos susidarė Atakamo dykuma), Bengelos (dėlios susidarė Namibo dykuma), Kalifornijos, Kanarų, Kurilų.

1. Požeminis vanduo- vandenys kurie kaupiasi viršutiniame žemės plutos sluoksnyje. Jie dar skirstomi:

Be šių vandenų neišgyventų niekas, nes ir augalams (fotosintezei vykdyti), ir gyvūnams, taip pat žmonių ūkinei veiklai šie vandenys būtini.

  • Microsoft Word 1995 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (758 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deimantė
  • Hidrosfera ir geografinės zonos
    10 - 1 balsai (-ų)
Hidrosfera ir geografinės zonos. (2019 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidrosfera-ir-geografines-zonos.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 02:15
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo