Hidrosfera


Hidrosfera. Hidrosfera – tai visas žemės planetoje esantis vanduo. HIDROSFERA Hidrosfera suprantama platesne ir siauresne prasme. Mantijos vanduo – manoma, kad daugiausia vandens yra mantijoje – apie 20 mlrd. Požeminė hidrosfera ( žemynų plutoje) Viršutinis aukštas. Vanduo atmosferoje Vandens apytaka atmosferoje vyksta šių procesų dėka – garavimas. Dirvožemio ir gruntinis vanduo Kritulių vanduo sunkiasi į požemį pro dirvožemį. Upės, jų gyvenimo sezonai Upėmis vyksta didžioji mūsų planetos vandens apytaka – surenka drėgmės perteklių. Ledynai, jų teritorinio išplytimo dėsningumai. Okeanosfera Tai vandenynai ir jūros užimančios 71% planetos paviršiaus. Okeanosfera – šilumos akumuliatorius Vandenyno paviršius imlus šilumai. Okeanosferos vandens sudėtis. Visas jūros vandenyje ištirpusias medžiagas grupuojama į 5 dalis. Izuoliuotų jūrų vanduo Skiriasi. Potvyniai ir atoslūgiai Potvyniai. Jūrų bangavimas Jūrų bangavimas pagal kilmę skirstomas Vėjo sukeliamo. Vandenynų srovės Srovių susidarymo priežastys Vėjas – pagrindinė vandenyno srovių susidarymo priežastis. Jūrų ledai Vienmetis priešalas.

HIDROSFERA Hidrosfera suprantama platesne ir siauresne prasme. Platesnė prasme – apima visus Žemės vandenis. Siauresne pr. – tai vanduo vandenynuose ir jūrose. Hidrosferos dalys 1. Mantijos vanduo. 2. Apatinės litosferos vanduo. 3. Žemės plutos vanduo. 4. Vandenynai ir jūros. 5. Upių, ežerų –tvenkinių, pelkių vanduo. 6.Organizmų vanduo. 7. Ledynai. 8. Gruntinis vanduo 9. Dirvožemio vanduo. 10. Atmosferos vanduo.

Mantijos vanduo – manoma, kad daugiausia vandens yra mantijoje – apie 20 mlrd. km³. Su vulkaninėm dujom vandens garai be paliovos kyla į litosferą, o iš ten papildo ir vandens telkinius. Ypač daug vandens patenka per litosferos lūžius. Manoma, kad apie 1 km³ per metus iškyla įpaviršių. Apatinėje litosferoje apie 0,5 mln. km³ – daug vandens laikosi tarp Moho ir Konrado paviršių (bazltinėje plutoje) – visi plyšiai prisipildę į viršų kylančių vandens garų, kurie ypač veikia jūros vandens temperatūrą ir druskingumą. Žemynų plutoje poras ir plyšius užpildo atmosferinės kilmės vanduo besisunkiantis žemyn. Didžiausi skysto vandens dalis susikaupusi vandenynuose ir jūrose, kur vyksta nuolatinė apykaita su paviršiniu (sausumos) ir atmosferos vandeniu. Ledynuose sukaupta 24 mln. km³ vandens. Ežeruose ir duburiuose 200 tūkst. km³. Upėse apie 2000 km³ Dirvožemyje 16 tūkst. Atmosferoje 13 tūkst. Gyvuosiuose organizmuose apie 1000 km³.

Požeminė hidrosfera ( žemynų plutoje) Viršutinis aukštas. Vidurinis aukštas. Apatinis aukštas.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 649 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2038 žodžiai)
  • Indrė
  • Hidrosfera
    10 - 4 balsai (-ų)
Hidrosfera. (2015 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/hidrosfera.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 23:39
×