Higiena konspektas


Higienos II koliokviumas. Vandens ištekliai ir šaltiniai. Paviršinis vanduo. Požeminis vanduo. Vandens higieninė ir fiziologinė reikšmė. Vandens tiekimo sistemos. Vandens telkinių sanitarinė apsauga. Gyvulių bei paukščių girdimo ypatumai ir higieniniai reikalavimai. Vandens pavyzdžių paėmimas ir konservavimas. Vandens fizinės savybės. Vandens cheminės savybės. Įvairių cheminių junginių galimi poveikiai į organizmą. Vandens kietumas, jo higieninė ir fiziologinė reikšmė, sumažinimo būdai. Vandens organinės medžiagos ir jų mineralizacija. Vandens oksidavimasis. Vandens biologinės savybės. Ištirpusio vandenyje deguonies higieninė reikšmė. BDS. Higieniniai – sanitariniai geriamo vandens kokybės reikalavimai. Vandens dezinfekavimo būdai. Vandens chloravimas ir dechloravimas. Nutekamieji vandenys ir jų nukenksminimo būdai. Dirvožemio higieninė reikšmė. Dirvožemio fizinės ir cheminės savybės. Dirvožemio biologinės savybės, mineralizacija. Dirvožemio sanitarinė apsauga. Biogeocheminės teritorijos. Sanitarinė-higieninė stambiųjų pašarų reikšmė. Stambiųjų pašarų kokybės įvertinimas. Kenksmingi ir nuodingi augalai. Pasitaikantys fitotoksinai augaluose. Higieniniai reikalavimai ruošiant ir laikant stambius pašarus. Pašarų pavyzdžių paėmimas ir pasiuntimas į laboratoriją. Grūdinių (grūdų, miltų kombinuotųjų pašarų) pašarų laikymo ir paruošimo šėrimui higieniniai reikalavimai. Grūdinių pašarų kenkėjai ir kovos priemonės prieš juos. Grūdinių pašarų kokybės įvertinimas. Mineralinių pašarų ir vitaminų higieninė reikšmė. Atskirų išspaudų rūšių higieninė charakteristika. Kokybiško siloso paruošimo pagrindiniai reikalavimai. Siloso kokybės įvertinimas. Šakniagumbių, šakniavaisių ligos. Šakniagumbių, šakniavaisių kokybės įvertinimas.

Renkant vandens šaltinį gyvulininkystės fermai, keliami tokie .reikalavimai: kad vandens pakaktų visiems ūkio reikalams (gerti, ūkiniams buitiniams, gamybiniams, priešgaisriniams ir kt.) ištisus metus; kad šaltinis būtų netoli fermos; būtų galima įrengti papras-čiausius ir nebrangius vandens ėmimo įrenginius; šaltinis turi būti gerai apsaugotas nuo užteršimo.Atmosferos vanduo. Sis vanduo gyvuliams girdyti ir ūkio rei¬kalams vartojamas tik tose vietovėse, kur nėra vandens, dažniau¬siai mineralizuotam vandeniui praskiesti. Jo kokybė paprastai ne¬labai gera, nes lietaus vanduo krisdamas sugeria ore esančias dul¬kes, mikroorganizmus.Atmosferos vandenyje mažai druskų ir ištirpusių dujų, todėl jis be -skonio ir lengvai pūva.

  • Microsoft Word 218 KB
  • 2014 m.
  • 27 puslapiai (18181 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Higiena konspektas
    9 - 1 balsai (-ų)
Higiena konspektas. (2014 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/higiena-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 20:31
×